27.7.2009 otevřeno: 825 x

První měření sil pro české hráče

Prvním zápasem dnes junioři zahájili sérii přátelských utkání, která slouží jako příprava na srpnové mistrovství světa v Egyptě. První zápas sehráli proti Kuvajtu.

Česko – Kuvajt 32:29 (20:16)

Naši hráči do utkání s „exotickým“ soupeřem vstoupili dobře a po chvíli vedli 4:1. V dalších minutách své vedení ještě navyšovali. Kuvajťané postupně srovnávali hru, ale čeští hráči převahu si udržovali po celý první poločas, který vyhráli 20:16. Oproti první půli se českým hráčům nepodařil vstup do druhého poločasu, soupeř postupně stahoval náš náskok a dostal se do vedení 23:22. Pomohla mu i naše špatná koncovka a velký počet technických chyb (TCh: 5 v 1.poločase, 12 ve 2.poločase). Jednobrankový náskok si Kuvajt udržoval i nadále, ale v závěru český celek opět otočil vedení na svoji stranu. Nakonec zvítězil o tři branky 32:29. V zápase nastoupili všichni hráči s výjimkou pivota Kolomazníka a zátěž tak byla rozložena na všechny naše hráče. Každý z brankářů odchytal jeden poločas, menší časový úsek odehráli hráči Zubří.

Druhé utkání se stejným soupeřem odehrají čeští házenkáři ve čtvrtek v 10:30 opět ve sportovní hale v Hustopečích.

Komentář trenéra Jaroslava Hudečka: „Soupeř nás velice mile překvapil. Prezentoval se dynamickou a pestrou hrou, byl rychlý na nohou a měl ve svém středu výbornou spojku Hammada. Kuvajt podal kvalitní výkon a já jsem rád, že jsme měli možnost hrát proti týmu s jiným stylem házené. Nám se dařila obrana ve spolupráci s brankářem Mrkvou a díky tomu jsme dokázali střílet branky z rychlého útoku. Dařilo se nám i v postupném útoku, kdy jsme dokázali překonávat soupeřovu obranu 1:5. Po celé utkání nás trápila špatná koncovka, jen v první půli jsme neproměnili dvanáct čistých šancí. Navíc nás brzdila častá a zbytečná vyloučení, taková hra bude trestána i na MS. V zápase jsme hledali optimální sestavu a chtěli jsme po dlouhé době zapojit do hry i Krupu. Sestava v zítřejším zápase dozná změn, rádi bychom nechali ještě více odpočinout hráče Zubří, kteří přijeli unaveni z klubového soustředění.“

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 5, Polášek, Mika, Sliwka 3/2, Číp 5, Třeštík 2, Kotrč 3, Hubáček 3, Bečvář, Brykner 5, Diviš 3, Šíra 2, Kavka 1, Krupa

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 7 (ČK přímá Bečvář) – 9 (1 x ČK), rozhodčí: Bubeníček, Smékal