28.7.2009 otevřeno: 785 x

V odvětě úspěšnější soupeř z Kuvajtu

Druhé utkání proti Kuvajtu odehráli dnes čeští juniorští reprezentanti. Po včerejší tříbrankové výhře dnes museli přijmout porážku o jeden gól, když trenéři nechali odpočívat hráče Zubří.

Česko – Kuvajt 26:27 (13:16)

Dnes měl lepši vstup do zapasu nás soupeř a v úvodu střetnuti vyhrával již 5:2. Brankový náskok si Kuvajt udržoval po cely první poločas, kdy vedl 4-5ti brankovým rozdílem. Českému týmu se až v samotném závěru poločasu, za stavu 16:10 pro Kuvajt, podařilo snížit na poločasových 13:16. Do druhé půle měl lepši vstup náš celek, který dokázal srovnat na 17:17. Kuvajt pak pokaždé získal dvoubrankové vedeni, které jsme ale vždy dokázali vymazat. Závěr vyšel lepe soupeři, který vedl 26:23 a my jsme pak již jen snížili na konečných 26:27.

Komentář trenéra Jaroslava Hudečka: „Dnes odpočívali unaveni hráči Zubři, kteří měli volno na regeneraci a masáže. Kvůli tomu jsme museli udělat velké změny v sestavě a do zapasu nenastoupili Mika, Hrstka, Třeštík a Čip. Toto oslabeni se projevilo v celém zapase. Soupeř hrál opět velice dobře, chodil ostře do soubojů a výborně zakončoval. Naopak naše zakončeni bylo slabinou a dosáhli jsme 48% Úspěšnosti střelby. Nepříznivý vývoj zapasu se nám podařilo zkorigovat až ve druhé půli. Naše hráče nastartoval ostrý zákrok soupeřova hráče, který byl oceněn přímou červenou kartou. Od té doby náš tým začal hrát ostře a agresivně, tak jak jsme si od začátku představovali. Bohužel špatnou koncovkou a řadou technických chyb jsme nebyli schopni utkání zlomit v náš prospěch. Soupeř vyhrál utkáni zaslouženě a možná, že tato prohra bude paradoxně ke prospěchu našemu celku. Kluci si musí uvědomit, že dnes není na světě soupeře, kterého bychom porazili bez patřičného nasazeni, koncentrace a důrazné střelby. Týmy se srovnávají a zaskočit může každý každého.  Je potřeba hrát od první do poslední minuty s nasazením a nenechat si vnutit soupeřovu hru. Kuvajt nás předčil ve hře jeden na jednoho i ve střelbě a určitě to byl pro nás dobry soupeř, který mne velice mile překvapil."

Další utkání sehraji házenkáři proti Egyptu zítra od 17hodin.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Kotrč, Krupa 1/1, Bečvář, Brykner 4, Diviš 5, Šíra 3, Kolomazník, Polášek 3/1, Kavka 1, Sliwka 3, Hubaček 6

Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1, vyloučeni: 1 – 9 ( přímá ČK), rozhodčí: Bauer, Tvrdoň