28.7.2009 otevřeno: 810 x

Junioři podlehli Egyptu

V dnešním přípravném střetnutí soustředění v Hustopečích nastoupili čeští házenkáři proti týmu Egypta. Po vyrovnaném poločase nakoneč čeští házenkáři svému soupeři podlehli.

Česko ­– Egypt 27:30 (16:16)

Stav utkání byl v prvním poločase vyrovnaný, i když to byl soupeř, kdo si dokázal několikrát vybudovat dvoubrankový náskok. Ve 20.minutě nám Egypt utekl na rozdíl tří gólů, ale šňůrou pěti branek v rozmezí pěti minut jsme dokázali stav otočit v náš prospěch na 15:13. Bohužel na dobrý výkon z předcházejících minut nedokázal český celek navázat a soupeř ještě do poločasu srovnal na 16:16.

Ve druhé půli se Egypt opět dostal do dvoubrankového vedení a deset minut před koncem vedl po sérii čtyř branek již 28:23. Našemu týmu se podařila obdobná série a dokázal snížit na rozdíl jediného gólu 27:28. Vyrovnat se mu již bohužel nepodařilo, když v závěru vyprodukoval zbytečné technické chyby, které umožnili soupeři opět zvýšit na konečných 30:27. V zápase nenastoupili Brykner a Kavka.

Komentář trenéra Jaroslava Hudečka: „Egypt je velice silný soupeř, který má za sebou již řadu utkání a na jeho herním projevu je to také vidět. Už v Jablonci se představil jako dynamický celek s výbornou střelbou z dálky, což se potvrdilo i v dnešním utkání. Dnes jsme ale odehráli zcela jiný zápas než proti Kuvajtu a nebýt velkého množstí technických chyb v prvním poločase, tak bychom jej vyhráli. Naše chyby ale dávali soupeři možnost skórovat z rychlého útoku. Egypt za celé utkání vyprodukoval celkem osm technických chyb, což poukazuje na jeho vyspělost. V dnešním zápase se bohužel nedařilo ani našim brankářům a v jeho průběhu jsme byli i dvakrát zcela zbytečně vyloučeni za protesty proti výroku rozhodčích. Tato vyloučení jsme prohráli poměrem 0:4 a dali tak soupeři šanci navýšit jeho vedení. Ale jsem spokojen s tím, že kvalita naší hry jde pomalu nahoru a v zápase jsme již nedělali některé chyby, které se objevily v utkání s Kuvajtem. Zatím to ale pořád není ono, trápí nás nevyváženost výkonu v obou poločasech.“

Dnes měli mít házenkáři volno, ale nakonec se dohodli s týmem Slovinska, že s ním sehrají přátelské utkání. To začíná v SH Hustopečích v 11hodin. Odveta zápasu se Slovinskem se hraje zítra ve stejnou dobu.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 6/3, Polášek 3/1, Mika, Sliwka 7/2, Číp 4, Třeštík, Kotrč 1, Hubáček, Becvar 3, Divis 1, Sira 1, Krupa 1, Kolomaznik

Sedmimetrové hody: 10/6 – 6/5, vyloučení: 4 – 7 (+ČK), rozhodčí: Hanák, Kosmák