28.7.2009 otevřeno: 826 x

Na závěr přípravy výhra nad Slovinskem

Po výborném výkonu dnes čeští junioři dosáhli vítězství nad celkem Slovinska a zakončili tak zápasovou přípravu na území Česka.

Česko – Slovinsko 35:28 (17:15)

V posledním přípravném zápase před odjezdem na mistrovství světa předvedli češti házenkáři dobry výkon a po zásluze porazili tým Slovinska, se kterým v předchozím zápase uhráli remizu. Náš celek po celé utkáni vedl, v prvním poločase odskočil na rozdíl čtyř branek 10:6, ale Slovinci do poločasu snížili na 15:17.

Ve druhé půli začali Češi opět budovat svůj náskok, když nejprve vedli 25:19 a později dokonce rozdílem osmi gólů 32:24. Nakonec svěřenci trenéra Hudečka zvítězili o sedm branek a výhrou se rozloučili s diváky, kteří je před odjezdem přijeli povzbudit.

Komentář Jaroslava Hudečka: „Nabádali jsme hráče, aby si poslední utkání naší domácí přípravy užili a zahráli si s chutí. To se jim povedlo a předvedli jsme nejlepší výkon ze všech odehraných zápasů. Hráči hráli s obrovskou chuti a nasazením a svou agresivní hrou s obranným systémem 0:6 jsme soupeře zaskočili. Obranu navíc dokonale podrželi oba dva brankaři, kteří spolehlivě likvidovali střely ze střední vzdálenosti. Soupeř se tak musel probíjet na naše brankoviště. V průběhu zapasu jsme dosáhli téměř 50% branek z rychlého útoku (17 gólů), kdy hru perfektně dirigoval Mika. Příjemným překvapením pro nás bylo to, že jsme se dokázali prosadit i na postavenou obranu, když naše spojky předčili soupeře jak v počtu střel tak především v úspěšnosti střelby. Opět se nám podařilo vytvořit male množství technických chyb, což je velké zlepšeni proti prvnímu zapasu. Věřím, že naše forma bude gradovat na blížícím se mistrovství světa. Stale máme rezervy v přesilových hrách, kdy naši početní výhodu nedokážeme využit tolik jako soupeři. Na tom budeme pracovat ve zbývajících trénincích, kde budeme také pilovat přesilovky a věnovat se střelbě.“

Toto byl poslední zapas české juniorky, původně plánovaný zapas s Hustopečemi se neuskutečni!

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 9, Polášek 2, Mika, Sliwka 6/4, Čip 4, Třeštík 2, Kotrč 4, Krupa 2, Bečvář, Brykner 4, Diviš 2, Šíra, Kavka, Hubaček, Kolomazník

Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4, vyloučeni: 4 – 4, rozhodčí: Kosmák, Hanák