24.11.2012 otevřeno: 1726 x

Češky podlehly Nizozemsku, zítra je čekají Makedonky

V Kyjevě se Češkám stále nedaří. Včera podlehly Rusku, dnes nestačily na Nizozemky. Zítra si proto zahrají o pátou příčku. Proti Makedonii. DOPLNĚNA REAKCE TRENÉRA BAŠNÉHO.

Turchin Cup: Česká republika – Nizozemsko 18:33 (7:18)

Českým házenkářkám se proti Nizozemsku vůbec nedařilo. Silný tým, budovaný s výhledem na domácí šampionát, diktoval Češkám tempo od prvních minut. O poločase vedly o jedenáct gólů 18:7. A podobně si vedly soupeřky z Nizozemska i ve druhé půli. Češky se proti suverénním Nizozemkám ne a ne zvednout a česká ztráta oproti první půli ještě narůstala. Nakonec Češky podlehly Nizozemsku rozdílem patnácti branek.

Trenér Jan Bašný zhodnotil nevydařené utkání stručně: „Je na čem pracovat. Nizozemky byly rychlejší. Ve všem. Rychlost běhu, rychlost spolupráce. Nestačili jsme na ně rychlostně v žádné situaci. Z toho vyplynulo, že jsme nebyli schopni ubránit ani jejich postupný ani rychlý útok.“

České reprezentantky před a po dnešním zápase.

Foto Alex Wipf

České reprezentantky si tak zítra zahrají proti Makedonii. „Makedonky také dvakrát prohrály, ale menším rozdílem než my. Tak uvidíme, jak to zítra dopadne. To je otevřené,“ nechtěl nic předpovídat Bašný.

Zítřejší soupeřky Česka - Makedonky. Fotografie ze zápasu proti Maďarsku.