10.12.2012 otevřeno: 1623 x

Další vyrovnaný duel se špatným koncem

Česká reprezentace i bez Ivety Luzumové odehrála vyrovnanou bitvu s týmem Dánska, kterému nakonec podlehla 30:33 (12:13).

Kvůli zranění kotníku z utkání se Srbskem do utkání nemohla zasáhnout Iveta Luzumová, nejlepší česká hráčka posledního utkání základní skupiny. Přesto do nadstavbové fáze vstoupily Češky bez bázně a hany a brzy vedly 2:0. V dalším průběhu se ale Dánky stále více dostávaly ke své typické hře založené na rychlých protiútocích a Raníková čelila jen v první půli pěti trhákům soupeřek. V útočné fázi se ale přes neobvykle vysoký počet technických chyb (náš tým v tomto ohledu patří mezi nejlepší týmy turnaje) dokázaly Češky prosazovat, a tak se oba celky střídaly ve vedení nejen do pauzy, ale i po ní.

Dánky nasadily k brankovému trháku po třičtvrtěhodině hry, kdy se poprvé v zápase odpoutaly na tři branky, a když se na prahu 50. minuty nepodařilo ubránit útočnou sílu soupeřek ani při vlastní přesilovce, náskok Dánska stále narůstal. Osm minut před koncem sáhly po brance Larsenové čeští trenéři poprvé na turnaji k střídaní Raníkové za Satrapovou (dosud zasahovala Satrapová pouze při sedmimetrových hodech), ale ani tento krok zvat nepřinesl.

Po utkání se Srbskem česká lavička rozhodně neoslavovala a nejinak tomu bylo i po skončení zápasu s Dánskem. Další vyrovnaný duel, ze kterého vyšly Češky bez bodu. Stále ale dokazují, že s kvalitními evropskými celky dokáží sehrávat více než vyrovnané duely.

V 56. minutě se sice naše hráčky přiblížily Dánkám na rozdíl tří branek, ale v zápětí opět při vlastní početní výhodě neubránily. Za stavu 29:32 vybojovala sto vteřin před koncem Keclíková další přesilovou hru, ale po zákroku Toftové proti jasné příležitosti Michaely Hrbkové bylo rozhodnuto.

Češky předvedly další z bojovných výkonů, kterému opět chybělo málo, aby byl oceněn dvěma body. Po dnešním duelu jej mohou mrzet především vlastní přesilové hry, při nichž inkasoval celkem pět branek. Skvěle se naopak prezentovala Hana Kutlvašrová, která dostala zatím největší prostor na turnaji a svým důrazem dělala dánské obraně veliké problémy, stejně jako její spoluhráčka ze Slavie Praha Jana Knedlíková (obě šest branek při výjimečné procentuální úspšnosti).

ČR - Dánsko 30:33 (12:13)

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová – Knedlíková 6, Keclíková 1, Chrenková 3, Poznarová 3, Salčáková 1, Růčková, Kutlvašrová 6, Černá 1, Vítková 2, Hrbková 3, Martínková 1, Selucká, Štěrbová 3, Matoušková

Zaznělo po zápase

"Na našem omlazeném kádru je znát, jak moc chce dávat branky, ale dnes z toho pramenilo příliš chyb a zápas nás stal velkou spustu sil. Zítra nás čeká klíčový duel se Srbskem a chceme v něm uspět, a co se týče českého týmu, tak ten má před sebou velkou budoucnost."
Jan Pytlik, trenér Dánska

"Ve své situaci si nemůžeme dovolit neproměňovat šance, natož v takovém množství. Platíme tu daň za dlouhou absenci na vrcholných turnajích. Věřím, že až zde budeme příště, takovéhle zápasy budeme konečně vyhrávat. "
Jan Bašný, trenér ČR

"Bylo to hodně vyrovnané utkání. Když už se objevily nějaké chyby v obraně, dokázaly jsme je napravit v útoku a mrzí nás, že i tentokrát vyrovnaný zápas skončil naší prohrou."