5.1.2013 otevřeno: 1721 x

Cenná remíza s Maďary

Český národní tým se po včerejším neúspěchu se Slovenskem dokázal stmelit a proti čtvrtému celku z LOH v Londýně sahal po vítězství. nakonec remizoval s účastníkem letošního MS 2013 28:28 (13:14).

Oproti včerejšímu utkání se Slovenskem nastoupil proti Maďarům jakoby proměněný tým trenérů Habra a Hudečka, který dokázal důraznou obranou dostat favorizovaného soupeře pod tlak. Ten sice nastoupil bez trojice svých opor působících ve Veszprému Nagy – Iváncsik – Csásar, ale trenér Lajos Mocsai ji musel v průběhu druhé půle vyslat na hřiště, aby se pokusila zvrátit utkání ve prospěch Maďarska.

Gábor Czászár (v bílém) byl stejně jako včera nejlepším maďarským střelcem. Na turnaji si připsal
už 16 branek, 6 z nich pak ze sedmimetrového hodu.

Mrkva v brance držel v první půli maďarské střelce na uzdě, a i když se za stavu 11:14 zdálo, že mají naši soupeři nastoupeno k brankovému trháku, dvě trefy z rychlých útoků v podání Kotrče a Vraného zajistily poločasový stav 13:14. „Bylo to o diametrálně odlišném přístupu než včera, o nasazení kluků a o týmovém projevu, který byl důvodem, proč jsme Maďary zaskočili,“ říkal s uspokojením v hlase přímo po utkání trenér Jaroslav Hudeček.

Po přestávce se oba celky střídaly ve vedení a naše mužstvo nezlomily ani tři neproměněné sedmimetrové hody, z nichž mrzel zejména Bečvářův minutu před koncem hry za stavu 28:27. László Nagy následně získal Maďarsku početní výhodu průnikem přes Kotrče, kterou navíc sám se štěstím využil deset vteřin před závěrečnou sirénou. Nagy stihl i přerušit poslední českou útočnou akci a zápas tak skončil remízou 28:28 (13:14). „Mrzí nás, že jsme to nedotáhli do vítězství, ale převažuje spokojenost. Mnohem lépe dnes fungovala obrana, podařilo se nám dostat do hry spojky a celkově si myslím, že jsme se prezentovali lépe než včera. Ocenili to i diváci a děkujeme, jakou nám dnes připravili atmosféru,“ hodnotil poslední české představení v Brně v rámci Novoroční poháru 2013 Roman Bečvář.

Zítra Češi zakončí své účinkování na první akci letošního roku zápas proti Polsku, dalšímu účastníku blížícího se MS 2013. Utkání proběhne Hodoníně zítra od 11.15 hod. a v přímém přenosu jej přenáší opět kanál ČT Sport.

ČR – Maďarsko 28:28 (13:14)
Sestava a branky ČR: Petržala, Mrkva – Bečvář 3, Jurka, Vraný 3, Motl 3, Šulc 4, Číp 1, Prachař, Kotrč 4, Sklenák 2, Horák 1, Stržínek 4, Zdráhala, Buchta 2, Dostalík 1

Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/4, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Horáček Václav, Novotný Jiří (CZE)