6.1.2013 otevřeno: 1765 x

Poláci zvítězili v Novoročním poháru 2013

Česká reprezentace i v okleštěné sestavě předvedla vyrovnaný zápas, v závěru však podlehla Polákům 24:25 (12:10).

Český tým nastoupil v brance s Tomášem Petržalou a obdobně jako v zápase s Maďarskem dokázal praktikovat důraznou obranu, díky které si v podstatě celý první poločas udržoval mírný náskok. Oproti minulým dvěma zápasům se naši hráči dostali více i do rychlých útoků především po ziscích míče na pravé straně obrany, kde výbornou partii sehrál Miroslav Jurka (utkání však po faulu Kubisztala Jurka nedohrál). V útoku se pak dařilo na druhém křídle Jiřímu Motlovi, který se před přestávkou prosadil šestkrát. Do šaten tak Češi odcházeli za vedení 12:10 a s předvedenou hrou mohli být spokojeni – technických chyb vyrobili šest, na druhou stranu sami donutili soupeře ke dvanácti ztrátám.

Jurka zápas nedohrál.

Foto Jaroslav Kolísek

V druhém půli nastoupili Poláci na levé spojce s Michalem Jureckim, který nahradil Karola Bieleckého a svými tvrdými střelami i křižným pohybem roztrhal dosud kompaktní blok na středu české defenzívy. Poláci otočili z 13:10 na 13:15, až do konce zápasu měli více ze hry a vypracovali si čtyřbrankové vedení. Češi se ale nevzdali a pět minut před koncem se dotáhli. Za stavu 23:24 (o který se další dělovkou postaral Michal Jurecki) se ale dopustili dvou laciných technických chyb a soupeř si vypracoval rozhodující dvoubrankový náskok. Přestože nádhernou technickou střelou několik vteřin před závěrečnou sirénou snížil Milan Kotrč na rozdíl jedné branky, vyrovnat už naši hráči šanci neměli.

Tím, že na hřiště přišel Jurecki, stala se hra Poláků ještě údernější. Možná jsem mohl přidat více zákroků proti střelám Jaszky a právě Jureckého, ale na jejich rány schované za blokující hráče často nebyl čas zareagovat. Ukázali jsme ale opět spíše svou lepší stránku a navázali spíše na včerejší zápas s Maďarskem než nepovedenou partii se Slováky,“ řekl po utkání Tomáš Petržela.

Konečný stav 24:25 (12:10) znamenal pro české barvy poslední příčku v konečném pořadí turnaje, pro Poláky naopak jistotu prvního místa, a tak mohl Slavomir Szmal nad hlavu zdvihnout pohár určený vítězům. "Opět nás těší nasazení a celkově vzrůstající výkonnost tohoto výběru, takže i přes prohru převažuje spíše spokojenost s dnešním zápasem," hodnotil duel s Polskem trenér Jaroslav Hudeček.

ČR – Polsko 24:25 (12:10)

Sestava a branky ČR: Petržala, Mrkva – Bečvář 1, Jurka 1, Vraný, Motl 9, Šulc 3, Číp, Prachař 1, Kotrč 1, Sklenák 2, Horák, Stržínek 1, Zdráhala 2, Buchta 2, Dostalík 1

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kekes Csaba, Kekes Pal (HUN)