2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.2.2013 otevřeno: 1373 x

Němci si zahrají se Švýcary

Nejbližší soupeř české reprezentace v kvalifikaci o EURO 2014 se na počátku března střetne ve dvojici přátelských utkání se Švýcarskem. Trenér Heuberger již bude mít nového asistenta.


Německý házenkářský svaz oznámil nominaci trenéra Martina Heubergera na zmíněné přátelské duely, před kterými navíc sehraje pátý nejlepší tým lednového MS 2013 benefiční utkání proti Kubešovu bundesligovému Melsungenu (v Kasselu, 5. března 2013). Utkání ponese jména dvojice rozhodčích Berndta a Reinera Matheových, kteří zemřeli při autonehodě v listopadu roku 2011.
 

 


Kapitán Oliver Roggish (vlevo) bude tentokrát kvůli klubovým povinnostem chybět německému
týmu i jeho trenéru Martinu Heubergerovi (vpravo). Foto: A. Wipf.

 

 

Sraz týmu proběhne 4. března a trenér Heuberger již na něm bude mít k dispozici nového asistenta, Jana Gorra (nahradil po MS odstupujícího Francka Cartstense). Na hřišti budou německým trenérům chybět někteří hráči plnící klubové povinnosti v pohárové Evropě, jako kapitán Oliver Roggisch, jeho spoluhráč z Rhein-Neckar Löwen Patrick Groetzki nebo Michael Hass z Göppingenu. Pozvánku tak obdržela řada mladších hráčů z generace juniorských světových šampionů z let 2009 a 2011 (např. Kai Häfner, Jens Vortmann nebo Evgeni Pevnov).

 

 

Nominace Německa pro utkání se Švýcarskem (9. a 10. břena 2013):


brankáři: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Carsten Lichtlein (TBV Lemgo), Jens Vortmann (GWD Minden)
 

křídla: Dominik Klein (THW Kiel), Kevin Schmidt (HSG Wetzlar), Tobias Reichmann (HSG Wetzlar), Johannes Sellin (Füchse Berlin)
 

spojky: Sven-Sören Christophersen (Füchse Berlin), Steffen Fäth (HSG Wetzlar), Christian Dissinger (Kadetten Schaffhausen/SUI), Martin Strobel (TBV Lemgo), Steffen Weinhold (SG Flensburg-Handewitt), Adrian Pfahl (VfL Gummersbach), Kai Häfner (HBW Balingen-Weilstetten)
 

pivoti: Felix Danner (MT Melsungen), Patrick Wiencek (THW Kiel), Christoph Theuerkauf (HBW Balingen-Weilstetten), Evgeni Pevnov (Füchse Berlin)

 

Také Němci už ale vyhlížejí s nervozitou a očekáváním dubnový dvojzápas proti české reprezentaci, který výrazně ovlivní šanci obou celků na postup z kvalifikační skupiny, kterou zatím se čtyřmi body vedou Černohorci. Přijeďte se do Brna přesvědčit o síle 5. týmu letošního MS a podpořte českou reprezentaci v boji o účast na nejbližším velkém turnaji.
 

 

Odkaz na on-line prodej vstupenek naleznete ZDE


 

Seznam distribučních míst (kamenných prodejen) naleznete ZDE