2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.2.2013 otevřeno: 2120 x

Do Chebu ve dvaceti hráčkách

Trenér Bašný odtajnil nominaci na nejbližší akci ženské reprezentace ČR, kterou je jubilejní 40. ročník turnaje O štít města Chebu, a poskytl nám krátký rozhovor o cílech tohto srazu i zápasového programu.

 

Reprezentační celek čeká před zahájením turnaje rovněž třídenní soustředění, na nějž je pozvána netradičně hned dvacítka hráček. K zúžení nominace dojde ve středu 20. března, o den později startuje zápasový program klání, které slaví jubilejní „čtyřicítku“. Soupeřkami českého týmu budou postupně Rakušanky, Švýcarky a Tunisanky.
 

 

Zápasový program ČR na 40. ročníku turnaje O štít města Chebu
den datum čas soupeř
čtvrtek 21. března 2013 18.00 hod. Rakousko
pátek 22. března 2013 17.00 hod. Švýcarsko
sobota 23. března 2013 13.00 hod. Tunisko

 

 

 

Nominace pro reprezentační akci 18. – 23. března 2013
(soustředění a turnaj O štít města Chebu)
 

brankářky: Raníková Barbora (DHK Zora Olomouc), Satrapová Lucie (DHC Slavia Praha), Müllnerová Dominika (DHK Baník Most)
 

křídla: Chrenková Romana (DHC Sokol Poruba), Salčáková Kristýna (HC Britterm Veselí nad Moravou), Knedlíková Jana (DHC Slavia Praha), Janoušková Michaela (DHK Baník Most), Vysloužilová Matina (DHK Baník Most)
 

spojky: Martinková Hana (DHK Baník Most), Kutlvašrová Hana (DHC Slavia Praha), Luzumová Iveta (Mios Biganos, FRA), Poznarová Pavla (DHC Sokol Poruba), Černá Klára (DHC Slavia Praha), Keclíková Kateřina (DHC Slavia Praha), Růčková Petra (DHK Baník Most), Hrbková Michaela (DHC Sokol Poruba), Borovská Michaela (Sokol Písek)
 

pivotmanky: Vítková Petra (DHK Baník Most), Matoušková Iveta (EKS Start Erblag, POL), Selucká Dominika (DHC Sokol Poruba)
 

náhradnice: Roháčková Lenka (DHC Sokol Poruba), Adámková Petra (DHC Sokol Poruba), Crhová Martina (Kristianstad HK, SWE), Gebre-Selassie Anna (DHK Zora Olomouc), Marčiková Šárka (HC Zlín), Kubáčková Tereza (DHK Zora Olomouc), Šviráková Leona (HC Zlín)
 

 

Nominace tak odráží úspěšnou zkušenost českého týmu z prosincového EURO 2012 a je doplněna o několik nových jmen, které mají jednotného jmenovatele – vedoucí celek WHIL, DHK Baník Most. Ve výběru jsou opět převážně hráčky z domácí nejvyšší soutěže, výjimku tvoří dvě původem „jihočeské“ Ivety – Luzumová a Matoušková. Mezi náhradnicemi je třetí legionářka, Martina Crhová, působící ve švédském Kristianstadu. Pozice náhradnic připadla také triu mladých hráček, které zasáhly do loňského ročníku turnaje (Gebre-Selassie – Marčíková - Kubáčková). Ze zkušených hráček chybí pouze Helena Štěrbová aktuálně hájící barvy Veselí nad Moravou. U příležitosti oznámení nominace přinášíme krátký rozhovor s koučem české reprezentace, Janem Bašným.

 

 

 

 

 

Pane trenére, co si slibujete od první reprezentační akce v roce 2013?
 

Cílem chebského srazu i zápasového programu je navázat na Mistrovství Evropy a také se v tréninku zaměřit se na naše nedostatky, které konfrontace na mezinárodní scéně ukázala. Chceme také zařadit do širšího výběru některé nové tváře.
 

 

Takže půjde i o určitou proměnu, třeba co se týče herního projevu?
 

To vůbec ne. Máme na co navazovat a nové hráčky budeme chtít zapracovat do našich fungujících kombinací a systémů. Chtěli jsme sáhnout i po některých dalších mladých nadějích, ale po dohodě s trenérem Krejčířem jsme respektovali, že juniorka má v daném termínu poslední společnou akci před důležitou kvalifikací.

 

Plánované zúžení kádru pro zápasy samotného turnaje se primárně dotkne zmíněných těchto nových tváří?
 

Ještě nejsme rozhodnutí, na kolik hráček nominaci srazíme. V plánu ale máme poslat domů holky, které byly extrémně vytížené v Srbsku a jsou i teď v klubech. Je to pro ně viditelně velká zátěž a nás čeká vrchol jara až v červnu proti Islandu, kdy chceme mít pohromadě nabuzený a zdravý tým. Větší prostor dostanou právě neokoukané tváře a hráčky, které v Srbsku nedostaly tolik příležitostí.
 

 

Jak vidíte tedy šance svého týmu v turnaji, i kdybyste se musel obejít bez některých tradičních opor?
 

Nebude pro mě až důležitý celkový výsledek, jako kvalita předvedené hry, a to jak s ohledem na týmový projev, tak na jednotlivé hráčky. Máme po posledních výkonech nový status, který se odrazil i na našem postavení v tabulkách EHF (více ZDE, pozn. autora), a tentokrát budeme mít papírově slabší soupeře než v loňském ročníku. Pokud tedy budeme spokojeni s naším výkonem, tak myslím, že budeme potěšeni i umístěním.


 

Vedle zápasů bude mít ale jistě velký význam i přípravná fáze srazu a to směrem ke kvalifikaci o MS 2013.
 

Nejen k této kvalifikaci. Chceme si i zhodnotit to naše prosincové vystoupení v Srbsku, které završilo jeden takový cyklus, ve kterém kterém jsme si vytknuli jako cíl postup na EURO 2012. Musíme si teď stanovit další priority pro nadcházející dvouleté období, a také si říct, co uděláme pro to, aby se nám další cíle podařilo splnit. Důležitým krokem do dalšího období bude ale pochopitelně právě kvalifikace s Islandem.
 


Takže už dojde k nějaké konkrétní taktické přípravě na tohoto častého soupeře?
 

Začneme pracovat na zefektivnění naši útočné hry na obranný systém 0-6, který Islanďanky preferují, ale musíme se zaměřit také na některé činnosti, ve kterých jsme neuspěli v Srbsku. Jde především o hru v oslabení a přesilovkách, kde jsme zaostávali výrazně za tou evropskou, tedy i světovou, špičkou.
 

 

Máte informace o zdravotním stavu hráček působících ve WHIL?
 

Pochopitelně se pravidelně zajímám nejen o jejich zdravotní stav, ale i výkonnost. Informace mám i od asistenta Dušana Poloze, který mi hodně pomáhá, a některé zprávy nejsou nejradostnější. V optimálním zdravotním stavu nejsou např. Pavla Poznarová, Petra Růčková, Romana Chrenková nebo Kristýna Salčáková. Je jasné, že bych si přál, aby se zmíněné holky daly dohromady, protože do srazu přeci jen zbývá relativně dost času, ale program WHIL je teď náročný.
 

 

Děkujeme za rozhovor.