2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.3.2013 otevřeno: 1991 x

V družstvu dorostenek vrcholí příprava na kvalifikaci

Předposlední sraz před důležitou kvalifikací na ME, kterou sehrají nejmladší reprezentantky na domácí půdě v Hodoníně už 22. až 24. března, čeká dorostenky příští týden. V přátelském utkání se poměří s výběrem Slovenska.

 

Od zítřka za týden, to znamená od 11. do 13. března se sjedou dorostenecké reprezentantky do Otrokovic, kde budou pilovat souhru a taktiku na kvalifikační boje o ME v Polsku. Setkání proběhne ve sportovní hale Otrokovice, kde je mimo důkladné přípravy čeká také přátelské měření s týmem Slovenska.


Tým se sejde v pondělí dopoledne. „Odpoledne absolvují hráčky jednu tréninkovou jednotku a další den dopoledne taktéž. Náplní bude oprášení kombinací a spolupráce všech hráček, doladění některých maličkostí, ale určitě už není čas na žádné zkoušení. Bude se to týkat obranných činností, rychlého a postupného útoku, hře v oslabení a také především v přesilové hře, kde nás poslední sraz tlačila bota,“ vyjmenoval za vedení týmu Petr Weisenbilder.


V úterý odpoledne se hráčky předvedou ve střetnutí proti Slovenkám. Z tohoto střetnutí by už mohla vykrystalizovat základní sestava, a tak můžeme očekávat „zdravý konkurenční boj“ mezi mladými českými házenkářkami. „Doufáme, že se holky ukáží v tom nejlepším světle. Prvním předpokladem úspěchu je, že budeme moci nastoupit v plné síle,“ zadoufal Weisenbilder. Už teď ale vedení družstva ví, že nemůže počítat se všemi hráčkami. „Bohužel pro zranění nám bude chybět třeba Míša Hillebrandová v bráně, která utrpěla v soutěži vážné zranění kolene. Doufejme, že další zranění nepřibydou,“ konstatoval Weisenbilder.

 

Tým dorostenek v srpnu na přípravném turnaji v poslkém Szczyrku. Družstvo má zatím skvělé výsledky. Například na tomto turnaji hráčky zvítězily v konkurenci Rumunska, Polska a Maďarska.

 

 


Sraz zakončí družstvo ve středu tříhodinovým tréninkem. „Tady bude prostor pro vyřešení nejasností, poukázání na chyby a pokyny, které vyplynou z úterního utkání. I hráčky dostanou prostor vyjádřit se, nechceme nic podcenit a musíme se připravit na všechny možnosti, které můžou nastat,“ zdůraznil Weisenbilder.


Házenkářky ale nečeká jen sportovní dril a dřina, ale najde se i čas na to, aby družstvo zapracovalo na psychické složce, která je neméně důležitá. „Cílem bude znovu připomenout holkám důležitost nadcházejících dnů a udržet v týmu dobrou náladu, nenechat dopadnout tlak a tíhu kvalifikačních bojů a rozejít se ve středu s hřejivým pocitem, že se všichni zapojili a nechali v Otrokovicích svá maxima,“ zní z realizačního týmu.


Veškerá příprava družstva dlouhodobě směřuje k nadcházející kvalifikaci. I vy fanoušci můžete přijít podpořit mladé házenkářské naděje do Hodonína ve dnech 22. až 24. března. „Naším cílem je postoupit na ME do Polska. Konkurencí nám budou týmy z Azerbajdžánu, Turecka a Rumunska. Doposud máme s děvčaty víc než dobré výsledky, nebudeme tedy šeptat, že nepostoupení by bylo velkým zklamáním! Všechny hráčky doposud předvedly, že jejich nominace byla oprávněná a zaslouží poděkování a pochvalu za přístup a nasazení, nechal se slyšet Weisenbilder.

 

Nominace:

 
NEUBERGEROVÁ Kristýna (DHC Slavia Praha), KOTALÍKOVÁ Adéla (Sokol Písek), ČERNOCHOVÁ Nikola (DHC Slavia Praha), KŘÍČKOVÁ Monika (HC Zlín), DIVÍLKOVÁ Tereza (J. Otrokovice), FRYČÁKOVÁ Vendula (DHK Zora Olomouc), POŠUSTOVÁ Kristýna (TJ Sokol Písek), FRANKOVÁ Anna (TJ Sokol Kobylisy), GALUŠKOVÁ Veronika (DHC SVŠ Plzeň), DRAGOUNOVÁ Eliška (DHC SVŠ Plzeň), PARTLOVÁ Markéta (Sokol Velké Meziříčí), KOLÁŘOVÁ Michaela (HC Zlín), KRATOCHVÍLOVÁ Hana (Sokol Velké Meziříčí), JEŘÁBKOVÁ Markéta (HC Plzeň), KORDOVSKÁ Kamila (Sokol Kobylisy), KUČEROVÁ Michaela (HC Zlín)

 

Děkujeme realizačnímu týmu za komentář k soustředění a přejeme celému družstvu hodně sil v přípravě!