2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.3.2013 otevřeno: 3798 x

Proti Němcům s Galiou, ale také s mladíky!

Trenéři Vladimír Haber a Jaroslav Hudeček odtajnili širší nominaci pro dvojzápas s Německem. Řešit museli absenci Václava Vraného a Tomáše Sklenáka!

 

S několika novici, ale také se zkušeným gólmanem Martinem Galiou, nastoupí český tým ke klíčovým kvalifikačním duelům o EURO 2014 proti Německu. Nominace obsahuje vzhledem ke zdravotním problémům Václava Vraného a Tomáše Sklenáka pouze 14 jmen a hned stejný počet hráčů obdržel pozvánku s označením „náhradník“. „Čtrnáctku aktuálně nominovaných doplníme o čtyři jména z náhradníků a v Brně se budeme připravovat v osmnácti hráčích. Pro některá rozhodnutí jsme si chtěli ještě nechat volné ruce a teď bude rozhodovat především aktuální forma hráčů, či jejich zdravotní stav,“ osvětluje Vladimír Haber.

 

Zkušení gólmani Petr Štochl a Martin Galia se v české reprezentaci potkají poprvé od EURO 2012. Foto: A. Wipf.
 

 

V brance vedle Petra Štochla dostane opět prostor zkušený Martin Galia, který má s německou házenou bohaté zkušenosti. „Právě zkušenosti s německými hráči a tamní házenou vůbec jsou jedním z důvodů, proč je Martin pozvaný. Pochopitelně dalšími důvody jsou jeho zlepšený zdravotní stav a aktuální forma," popisuje důvody Galiovy nominace Vladimír Haber. Poprvé od loňského EURO 2012 tak bude branku českého týmu hájit tradiční dvojice Štochl – Galia, role náhradníků připadly Tomáši Mrkvovi a Tomáši Petržalovi.
 

 

Premiérové nominace se dočkaly dva mládežnické klenoty – jičínský Tomáš Babák, aktuálně nejlepší střelec Tipgames extraligy, a odchovanec Nového Veselí Michal Kasal, který se přes Zubří propracoval až do slavné Barcelony! „Mladíky máme i mezi náhradníky, přeci jen juniorské reprezentaci de facto lednovou kvalifikací skončila ostrá sezóna, pro část generace vůbec juniorka jako taková. Někteří hráči už ukázali, že mají na seniorskou házenou a například Tomáš Babák by se dočkal už nominace na Novoroční pohár 2013, kdyby ve stejném termínu nebojoval v Německu o mládežnické Mistrovství Evropy“, doplňuje Jaroslav Hudeček.

 

Problémy musí čeští trenéři řešit právě na postu Tomáše Babáka, tedy na střední spojce. Tomáš Sklenák totiž opět laboruje se zraněním ruky a českému výběru bude v dubnu chybět. „Tomáš Sklenák má ruku v sádře a to je pro nás ztráta. Uvidíme, jak se s tím dokážeme vypořádat, stejně jako s absencí Vaška Vraného, kterého zlobí achilovky,“ lituje Vladimír Haber zdravotních komplikací v týmu.

 

Tomáš Sklenák i Václav Vraný budou českému týmu proti Němcům chybět. Foto: A. Wipf.

 

Na pozicích krajních spojek bylo pozváno jednak očekávané duo světových hvězd, Filip Jícha – Pavel Horák, z levorukých hráčů pak trenéři vsadili na dvojici, která se představila na Novoročním poháru 2013 - tedy na Martina Stržínka a Ondřeje Šulce. Především defenzivní úkoly budou mít na starosti matadoři Daniel Kubeš a Alois Mráz. Pozice náhradníků se mezi spojkami dočkali Milan Škvařil, Lukáš Buchta, Tomáš Řezníček a Ondřej Zdráhala.
 

 

Na post pivota je zatím v nominaci pouze David Juříček, kterému se vyvedl poslední reprezentační test, severoevropský January Cup. V pozici náhradníků pak bude čekat mezigenerační trio Michal Dostalík – Martin Prachař – Leoš Petrovský. Na křídlech se zatím na Němce mohou těšit pouze Jiří Motl a Miroslav Jurka. Aktuální forma rozhodne o donominaci náhradníků Milana Kotrče, Jakuba Hrstky, Jana Sobola, Tomáše Čípa nebo Petra Linharta.

 

 

Nominace ČR pro zápasy s Německem (kvalifikace o EURO 2014)
 

brankáři: Petr Štochl (Füchse Berlin, GER), Martin Galia (Grosswallstadt, GER)

spojky: Jícha Filip (Kiel, GER), Horák Pavel (Göppingen, GER), Bečvář Roman (Rostock, GER), Šulc Ondřej (Ivry, FRA), Mráz Alois (Wetzlar, GER), Kubeš Daniel (Melsungen, GER), Stržínek Martin (Hranice), Kasal Michal (Barcelona, ESP), Babák Tomáš (Jičín)

křídla: Jurka Miroslav (Hlohovec, SVK), Motl Jiří (Lovosice),

pivoti (pivot): Juříček David (St. Raphael, FRA),

náhradníci: Mrkva Tomáš (Göppingen, GER), Petržala Tomáš (Dukla Praha), Sobol Jan (Azoty Pulawy, POL), Číp Tomáš (Tatran Prešov, SVK), Kotrč Milan (Dukla Praha), Hrstka Jakub (Tatran Prešov, SVK), Linhart Petr (Plzeň), Prachař Martin (Bern Muri, SUI), Dostalík Michal (Brno), Petrovský Leoš (Plzeň), Škvařil Milan (Balingen, GER), Zdráhala Ondřej (Považská Bystrica, SVK), Buchta Lukáš (Angers Noyant, FRA), Řezníček Tomáš (Istres, FRA)

 

 

Dvojduel s pátým týmem z letošního Mistrovství světa odstartuje zápasem v Brně, který je na
programu 4. dubna 2013 od 17.00 hod.

 

 

 

Odkaz na on-line prodej vstupenek naleznete ZDE


 

Seznam distribučních míst (kamenných prodejen) naleznete ZDE