18.3.2013 otevřeno: 1665 x

Vítězná série českých dorostenek pokračuje

Česká reprezentace dorostenek dnes v prvním z přípravných zápasů před víkendovou kvalifikací udolala Rakousko. Z Vídně si převezla výhru 26:27 (14:17).

Již v pátek odstartuje v Hodoníně kvalifikace o evropský šampionát dorostenek a svěřenkyně Jana Salače si těsně před jejím startem připsaly další korálek na šňůře výher. Ve Vídni zdolaly Rakušanky nejtěsnějším rozdílem 26:27 (14:17), když si po většinu zápasu sice udržovaly vedení, ale v poslední minutě nakonec dotahovaly jednobrankové manko. „Počátek zápasu byl z naší strany nějak zakřiknutý, i když jsme byly stále o branku před soupeřkami. Ty ale využily naší slabší chvilky a otočily na 7:5. V ten okamžik jsme zapnuly na plné otáčky, daly šest branek v řadě a vybudovaly si tak náskok, který jsme hájily až do posledních minut zápasu,“ hodnotí duel trenér Jan Salač.

Služeb blonďaté ostrostřelkyně Jeřábkové se v tomto termínu vzdal trenér juniorek Krejčíř a plzeňská hráčka dnes
opět jasně ukázala, jak je důležitá pro nejmladší českou reprezentaci. Foto: A. Wipf.

Salač pro druhou půli zkoušel součinnost obrany 0 – 6, se kterou byl spokojený, přestože Rakušanky po drobných krůčcích umazávaly český náskok. V poslední minutě se dokonce dostaly do vedení, ale Češky vyrovnaly a nakonec měly i možnost definitivně rozhodnout o své výhře. „Vzali jsme si půl minuty před koncem time-out, jasně si řekli, co budeme hrát a vyšlo to. V útoku to na sebe vzala Jeřábková, která je díky zkušenostem i aktuální formě velkou oporou našeho výběru a rozhodla,“ liboval si nad povedeným závěrem dnešního střetnutí ve Vídni Jan Salač, trenér, který se rozhodně před víkendovou kvalifikací neuchyluje k alibistickým prohlášením.

Zítra sehrají nejmladší české reprezentantky proti Rakušankám poslední přípravný duel před vrcholem jarní části sezóny, ve kterém si zároveň otestují prostředí domácí haly pro kvalifikační turnaj. Zítřejší zápas startuje v 18.00 hod. v Hodoníně.

Rakousko – ČR 26:27 (14:17), mezistátní přátelské utkání, Vídeň, 18. března 2013
Nejlepší střelkyně ČR: Jeřábková 8, Kordovská 4, Fryčáková, Kříčková a Satrapová po 3

Radost z další výhry českých dorostenek umocnila dramatická koncovka dnešního utkání. Foto: A. Wipf.