20.3.2013 otevřeno: 1911 x

Dorostenky mají před kvalifikací skutečně formu!

Po pondělní výhře ve Vídni si svěřenkyně Jana Salače poradily s Rakušankami také v Hodoníně. Soupeřky jejich akutální formu a sebevědomí odnesly debaklem 41:31 (20:9)!

Střelecké galapředstavení našich nejmladších reprezentantek skončilo „čtyřicítkou“ a desetibrankovým triumfem nad soupeřkami, které Češky zdolaly den předtím až po tuhém boji. Tým tak obstál také v poslední předkvalifikační generálce přímo v hale, ve které se od pátku do neděle utká o účast na letním evropském šampionátu s Ázerbájdžánem, Tureckem a Rumunskem.

Radost českých brankářek ze včerejšího triumfu nad Rakouskem. Slavistka Kristýna Neubergová (vpravo)
byla jednou z hvězd utkání. Foto: A. Wipf.

Základ hladkému vítězství přitom položila v první půli dobrá defenzíva a více než spolehlivá Neubergová v brance. „Kristýna odchytala první půli s více než padesátiprocentní úspěšností a to nám umožnilo vypracovat si luxusní jedenáctibrankový náskok. Po přestávce jsme opět v obraně trochu experimentovali, ale přeci jen tam bylo i méně koncentrace a Rakušanky se dostávaly do lepších střeleckých pozic, takže druhou půli klesla i úspěšnost našich brankářek,“ říká na adresu defenzivní stánky hry českého týmu asistentka trenéra Salače, Eva Kastnerová.

V druhém poločase Češky inkasovaly dvakrát více branek než v tom prvním, na druhou stranu byly opět schopné nastřílet dvacet branek a udržely si výrazný náskok až do závěrečného hvizdu. „Rozdíl mezi oběma týmy nebyl jen v kvalitě výkonu, ale také v nasazení a určité radosti ze hry. Náš tým zatím po této stránce výborně šlape a doufám, že to přetavíme do výsledků v kvalifikaci,“ doplňuje Kastnerová.

Radost z přesvědčivé výhry měla včera i zlínská házenkářka Natálie Gärtnerová. Foto: A. Wipf.

Nejlepší střelkyní tentokrát nebyla nejzkušenější Markéta Jeřábková, ale nejmladší členka výběru, Veronika Galušková (ročník 1998!). „Opět bych ale především pochválila kolektivní výkon, šlapeme jako tým a je to znát výsledkově i na herním projevu,“ zdůrazňuje Kastnerová opakovaně atmosféru v týmu, který do kvalifikace vstoupí v pátek od 18.00 hod. proti Ázerbájdžánu. Všechny zápasy kvalifikačního turnaje budete moci sledovat v přímém přenosu na portálu TVCOM.cz.

ČR – Rakousko 41:31 (20:9), mezistátní přátelské utkání, Hodonín, 19. března 2013
Nejlepší střelkyně ČR: Galušková 8, Kříčková, Satrapová a Kordovská po 5, Jeřábková a Divílková po 4, Chlupová a Dragounová po 3