22.3.2013 otevřeno: 1605 x

Triumfy nad Rakouskem posílily sebevědomí

Dnes v Hodoníně startuje kvalifikace dorostenek o evropských šampionát a realizační tým i hráčky cítí, že poslední přípravné duely ještě umocnily víru v postup na Mistrovství Evropy.

Svěřenkyně trenéra Salače se s Rakušankami utkaly v pondělí ve Vídni a o den později v Hodoníně, a přestože fyzická výhoda byla na straně českých soupeřek, dokázaly je po kvalitních výkonech přehrát v obou případech. „Nemáme takové somatotypy jako některé týmy, které proti nám v uplynulém roce nastoupily, ale o to je víc potěšující a především zdravé sebevědomí dodávající, jak se zatím prezentujeme a jakých výsledků dosahujeme,“ libuje si Jan Salač. A jak poslední zápasy viděly samy hráčky?

První zápas: Rakousko – ČR 26:27 (14:17), 18. března, Vídeň

Do prvního utkání jsme šly s tím, že nevíme co od soupeřek očekávat. To byl podle mě hlavní důvod, proč náš výkon nebyl v první desetiminutovce úplně ideální. V dalším průběhu prvního poločasu jsme ale zlepšily vysunutou obranu 1 - 2 - 3 a soupeř si s ní nevěděl rady. Díky tomu jsme odcházely do šaten s tříbrankovým náskokem. Ve druhém poločase jsme naopak zkoušely zasunutou obranu 0 – 6, a ta nám upřímně tak moc nešla. Nakonec nás Rakušanky dotáhly a minuty před koncem vedly, ale naše vůle po vítězství byla větší než u soupeře a díky tomu jsme v nervózním závěru nakonec výhru strhli na naši stranu."

Monika Kříčková, HC Zlín

Monika Kříčková nastřílela Rakušankám v tomto týdnu dohromady osm branek. Foto: A. Wipf.

Druhý zápas: ČR – Rakousko, 41:31 (20:9), 19. března, Hodonín

Jak už říkala Monika k prvnímu zápasu, v úplném úvodu jsme nevěděly, co od výškově disponovaných soupeřek očekávat, ale v druhém utkání jsme už od prvních minut šli za vítězstvím. I když jsme po přestávce opět experimentovaly s obranou, naše dominance byla výrazná a úplně jsme tím Rakušankám vzaly radost z hry. Myslím si, že vyhrát na mezinárodní scéně rozdílem deseti branek se počítá a hlavně nám takový výkon ještě zvedl sebevědomí před nejdůležitějšími boji jara. Zatím se nám podle mého mínění daří, možná až nad očekávání, a teď uděláme vše pro to, abychom to potvrdily i kvalifikaci a na Mistrovství Evropy do Polska postoupily. Výsledky, které zatím máme, jsou dílem celého kolektivu, tedy jak party holek, tak realizačního týmu, který se o nás výborně stará. Do Hodonína přijede spousta rodičů a členů rodin a doufáme, že nás přijde podpořit i co nejvíce místních fanoušků, přeci jen výkonem proti Rakousku jsme si tu mohly udělat dobrou reklamu.“

Markéta Jeřábková, HC Plzeň

Markéta Jeřábková je největší zbraní českého týmu. Sama ale výsledkové úspěch připisuje kolektivnímu výkonu.

Češky vstoupí do turnaje dnes od 18.00 hod. proti největšímu outsiderovi skupiny, Ázerbájdžánu. Úvod třídenního klání pak obstarají od 15.30 hod. Turkyně a Rumunky. Všechny zápasy z Hodonína přenáší s komentářem portál TVCOM.cz.