22.3.2013 otevřeno: 1768 x

Češky si v Chebu spravily náladu vysokým vítězstvím nad Švýcarskem

Druhé vystoupení na chebském turaji mají za sebou české reprezentantky. Naprosto jednoznačně zvítězily v zápase se Švýcarskem s zítra je na závěr turnaje čekají Tunisanky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Od začátku byly Češky v utkání jasně lepší. V 10. minutě vedly 6:1. Útok dirigovaly střídavě Luzumová s Keclíkovou a české reprezentantky nepouštěly Švýcarky téměř k ničemu. I bez Chrenkové, kterou vyřadilo zranění a navíc i bez Černé nedávaly Švýcarsku šanci na solidní výsledek. „Soupeř byl jednoznačně slabší než včera. Ale my jsme navíc hráli oslabení ještě o další tři hráčky, které byly v základním týmu na Mistrovství Evropy a hráčky, které tady jsou a dnes hrály, si potvrdily, si, ne nám, protože my to víme, že jsou schopné uhrát házenou na mezinárodní úrovni. Klára Černá byl před turnajem dva týdny nemocná, proto jsme ji dnes nechali odpočinout, a zítra už by měla opět nastoupit,“ komentoval utkání po zápase trenér Bašný.

FOTOGALERIE zde

Romana Chrenková, Klára Černá a Jana Knedlíková povzbuzovaly své spoluhráčky z tribuny.

Hostující házenkářky probudil až time out švýcarského trenéra za stavu 6:1, ovšem ani potom nebyly schopné ztrátu výrazněji zkorigovat. Naopak. Po dalších deseti minutách hry ukazovalo skóre stav 10:3 a české reprezentantky byly na koni. Korigovat na rozdíl pěti branek se Švýcarkám povedlo až v závěru poločasu, poslední minuty ale opět ovládly Češky, které dokonce vedly i devítibrankovým rozdílem. Zejména Luzumová se výrazně přičinila o navýšení náskoku v závěru první třicetiminutovky.

Iveta Luzumová dirigovala ofenzívu a v prvním poločase střelecky táhla český výběr.

Při návratu z kabin svítilo na ukazateli skóre 16:8, ovšem v začátku druhé půle se nedařilo domácím reprezentantkám náskok navyšovat. Ovšem jejich obrana pracovala i nadále dobře, a tak ani Švýcarky manko neumazávaly. Potom domácí opět přitvrdily. Ve 40. minutě dělilo týmy už jedenáct gólů (22:11) a Švýcaři brali oddechový čas. To opět vedlo k mírné korekci jejich ztráty, ovšem poslední minuty zápasu patřily opět českému výběru. Ten zvládl i přesilovou hru, v poslední pětiminutovce nasázel Švýcarkám čtyři branky, na které soupeřky nezvládly zareagovat, a nakonec slavily více než jasné třináctibrankové vítězství. „Dnes nám šlo hlavně o to, abychom nedostali dvacet pět, třicet branek jako včera. A obranná aktivita našich hráček byla opravdu lepší. Minimálně v prvních čtyřiceti minutách, takže s tímto jsem spokojený, prtože na toto jsem se chtěl dnes zaměřit,“ dodal Bašný.

V dnešním zápase se tým zaměřil na pilování defenzivní činnosti a s předvedeným výkonem obrany byl trenér bašný spokojen.

Zítra čeká český výběr celek Tuniska, který v úvodním zápase porazil právě Švýcarsko a i proti Rakousku hrál minimálně v úvodu zápasu velmi vyrovnanou hru. „Tunisanky jsou rychlé přibližně jako Švýcarky, ale mají i sílu a hlavně mají spojky, které umí střílet z dálky, je to zkušenější tým než Švýcarky. Je ale otázka, co to udělá s našimi hráčkami. Přece jenom už je to třetí zápas ve třech dnech. Ale stejně to budou mít i Tunisanky. Určitě budeme hrát na to, aby naše hra byla kvalitní,“ uzavřel pozápasové hodnocení Bašný vyhlídkou na zítřek.

Holmris Jesper, trenér týmu Švýcarska: "Český tým je velmi dobrý, to nám bylo jasné už podle výsledků na evropském šampionátu a v kvalifikaci, takže jsou minimálně o jednu úroveň nad námi. To jsme viděli i dnes. Jsou silné a výborně brání. Měli jsme to v útoku opravdu těžké. Byl to opravdu těžký zápas, ale pro nás je to skvělá příležitost vůbec být na takovémto turnaji a hrát proti takovému týmu jako je český výběr. Jsem teprve krátce trenérem Švýcarska, takže se snažím hlavně o to, aby si zahrály všechny hráčky a abychom vyzkoušeli všechny herní možnosti. A to jak dnes, tak zítra proti Rakousku. Dnes jsme bojovali opravdu tvrdě, ale neměli jsme šanci. Češky jsou prostě příliš dobré."

Česká republika –Švýcarsko 32:19 (16:8)

Sestava a branky České republiky: Müllnerová, Satrapová – Borovská 3, Keclíková 1, Slačáková 1, Růčková 2, Kutlvašrová 7, Hrbková, Luzumová 5/2, Janoušková 1, Vrhová 3, Selucká 1, Kubáčková 3, Vysloužilová 3, Matoušková 2/1
Nejlepší střelkyně Švýcarska: Dinkelová 4/2, Freyová N. 3, Schererová 3/2, Weigeltová 3, Freyová L. 3
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Hájek, Macho