22.3.2013 otevřeno: 3182 x

Suverénní vstup! ČR – Ázerbájdžán 62:8 (36:3)!

Česká reprezentace dorostenek vstoupila v Hodoníně famózním způsobem do kvalifikačního turnaje o ME! Přirpavujeme pro Vás fotogalerie ze zápasů dnešního dne a reakce z českého tábora! PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Tento týden už v hodonínské hale smetly české dorostenecké reprezentantky Rakousko 41:31 (20:9), ale to byl, co se týče brankového přídělu, pouze překrm před ostrým startem kvalifikace. Naše hráčky si od prvních minut dnešního večerního střetnutí s Ázerbájdžánem začaly budovat výrazný náskok a díky aktivní obraně 1 - 2 – 3 i technické nevyspělosti soupeřek vedly už po první půli neuvěřitelným rozdílem 36:3! Po pauze trochu tlak našich hráček ustal, ale náskok stále trvale narůstal, i když v brance vystřídala Neubergovou Kotalíková a v poli se pravidelně střídaly všechny hráčky.

No comment! Foto: A. Wipf.

Brankostroj českých hráček se nakonec zastavil na dvaašedesátce a gólově se dokázalo prosadit všech třináct hráček v poli. Nejvíce z rychlých útoků těžící Franková, Kolářová a Chlupová. Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášena spojka Natálie Gärtnerová, která zaznamenala v utkání šest branek.

Utkání můžete v záznamu sledovat ZDE

Chtěli jsme vyhrát co největším rozdílem a dařilo se nám stále navyšovat náš náskok. Doufáme, že náš výkon přiláká i další diváky do hodonínské haly. A jestli mám říct svůj názor na to, jak to bude zítra vypadat proti Turecku, tak si myslím, že jako dnes (smích).“

Natálie Gärtnerová, nejlepší hráčka ČR, 6 branek

Měl jsem pocit, že se už na konci prvního poločasu snaha získat míč dostává nad určitou zdravou mez. Objevovala se okénka v obraně, která tam být neměla, a tak jsme se po přestávce snažili ovládnout touhu dávat další a další branku za každou cenu, a víc se soustředili na to, aby naše obrana získávala míče, ale měla určitý systém. Všechny hráčky musím pochválit za výkon i přístup k zápasu.“

Jan Salač, trenér ČR

V prvním zápase Rumunky potvrdily roli favoritek a rozdílem třinácti branek zdolaly Turecko 40:27 (22:9). V plné sestavě s přehledem kontrolovaly hru a, především díky trojici spojek Vartic – Baziliu – Laszlo si vypracovaly rozhodující náskok. Turkyně ale v druhém poločase ukázaly, že umí být nepříjemný soupeř, zvláště když Rumunky nasadily hráčky ze střídačky. Zítřejší zápas naší reprezentace tak rozhodně nebude procházkou růžovým sadem, každopádně může stvrdit účast českých barev na srpnovém ME!

Výsledky dne

Rumunsko – Turecko 40:27 (22:9)

ČR – Ázerbájdžán 62:8 (36:3)
Sestava a branky ČR – Neubergová, Kotalíková, Černochová – Franková 8, Kolářová 7, Chlupová, Gärtnerová, Kříčková a Kordovská po 6, Satrapová 5, Jeřábková 4, Divílková, Fryčáková, Galušková a Zachová po 3, Dragounová 2 (Více informací o utkání ZDE)