4.4.2013 otevřeno: 5073 x

Češi vybojovali skvělé vítězství!

Celý první poločas Češi na Němce ztráceli, nakonec ale Jícha zařídil po individuální akci v posledních vteřinách k vzteku Heinevettera vyrovnání! Ve druhém poločase zářili Bečvář se Stržínkem. Štochl čaroval a Češi slaví skvělé vítězství! DOPLNĚNY KOMENTÁŘE. PŘIDÁNY FOTOGALERIE

Naprosto úžasnou atmosféru vytvořili v nové brněnské hale fanoušci českého národního týmu. Červeně zaplněné tribuny hnaly dopředu české borce, ovšem v prvních minutách to byli právě Češi, kdo dlouho tahal za kratší konec. Od prvních okamžiků Češi dotahovali jedno až dvoubrankovou ztrátu a vyrovnat se jim nedařilo.

FOTOGALERIE zde a zde

Hala byla zaplněná a neúnavně hnala Čechy dopředu!

Foto Alex Wipf

Ve 14. minutě mohli jít Němci dokonce do tříbrankového vedení, domácí reprezentanty ale podržel skvělými zákroky Štochl a domácí se mohli vydat na stíhací jízdu. Jurkovi ale němečtí obránci zabránili skórovat, ovšem ani naši borci nepustili Němce do zakončení a několik minut trvající brankový půst tak ukončil až z trháku Wiencek. Toho se pokusil přibrzdit Horák, ovšem vysloužil si jen dvouminutový trest. Za Čechy to zkoušel Jícha, ovšem úspěšný byl opět až Wiencek, a tak v 19. minutě prohrávali Češi v oslabení 4:8. Neskórovali od 11. minuty.

Fanoušci ovšem nepolevovali a snažili se vybičovat své favority k obratu. Gólovou abstinenci přerušil až ve 20. minutě tečovanou střelou Jícha, vzápětí další přidal Stržínek. Rázem to bylo o dvě branky a trenér Heuberger bral time. Jícha ale i potom držel český výběr v kontaktu se soupeřem a ve 25. minutě to bylo 8:9! A Štochl družstvo držel nad vodou dobrými zákroky. Ovšem když zůstal Juříček ležet na palubovce, fanouškům v hale zatrnulo. Pak se ale opět rozezvučeli mohutným „Hoši bojovat!“ Ovšem místo vyrovnání přišel gól z trháku do české sítě. Prostor ale dostal Bečvář a hned dobře zafungovala spolupráce Bečvář – Jícha. Nakonec se Češi vyrovnání přece jen dočkali. Postaral se o ně Jícha v posledních vteřinách poločasu!

Jícha se trefil desetkrát a vždy v důležitém okamžiku. Proměnil i vyrovnávací desátou branku Čechů v zápase.

Ve druhé půli to pak byli Češi, kdo držel soupeře pod tlakem. Výborně se prezentoval Bečvář. Hru zrychlil, pěkně kombinoval. Družstvu se povedlo několik výborných kombinací do křídel a do pivota a záhy to tak bylo 14:12. Ve 37. minutě si šel Jícha po dlouhé době odpočinout. Místo něj nastoupil Horák a hned se dokázal prosadit. Po čtyřiceti minutách hry vedli Češi o tři branky po sedmičce z ruky Jíchy. Skvěle hrál proti Německu Stržínek a sám přispěl několika důležitými góly na české konto (17:13).

Petr Štochl dnes skvělými zákroky držel český tým nad vodou.

Tím zklamaným byl tentokrát jeho spoluhráč Heinevetter.

Němci se nedokázali vrátit do hry! Češi sypali do jejich sítě střelu za střelou. Hlavně Stržínek lačnil po úspěšných střelách a na konci třetí čtvrtiny hrací doby vedli Češi 19:13. A fanoušci málem zbořili halu. Nejblíže k tomu bylo při faulu Haase na Bečváře, za což si německý reprezentant vysloužil červenou kartu! (20:14)

Bečvář dnes odehrál skvělé utkání. Odvěčil se za spříležitost zahrát si v tomto důležitém utkání.

Stržínek byl jednou z hvězd utkání.

Ve 47. minutě dostal Jícha osobního obránce, i bez něj si ale čeští ostrostřelci poradili. Stržínek byl k nezastavení. Sekundoval mu Bečvář. Na začátku poslední desetiminutovky Němci mírně zkorigovali manko (22:18). Pak ale Čechy v oslabení podržel Štochl dvěma skvělými zákroky proti „tutovkám“ soupeře. Přesto se Němci českému týmu ještě přiblížili (22:19).

Nakonec to ale ještě bylo drama! Na začátku 57. minuty Němci korigovali na rozdíl dvou gólů. Fantastickou akci ale předvedli Jícha s Juříčkem, Štochl i nadále čaroval a stojící hala hnala Čechy za vítězstvím! A toho se i přes německé pokusy dorovnat za hry bez brankáře Češi i dočkali! Hala se otřásá v základech. Tři tisícovky lidí slaví s českými reprezentanty úžasné vítězství!

Atmosféra v hale byla úžasná!

Radost českých reprezentantů.

Jaroslav Hudeček, trenér české reprezentace: „Myslím si, že se projevila naše dobrá příprava. Jejich hru jsme měli dobře přečtenou, Vstup nám sice nevyšel, ale ani v první půli jsme nehráli špatně. Ve druhém poločase dostali více prostoru Bečvář se Stržínkem. Bečvář naši hru ještě zrychlil, zdynamizoval. Už dlouho se nestalo, že by Němci nasadili obranu 5:1! To svědčí o tom, že z nás měli opravdový respekt. Ale v Německu je to otevřené. Tam budou mít oni výhodu domácího hřiště. Teď je ale důležité, že jsme vyhráli a ne, o kolik branek. Teď si musí kluci odpočinout a pak se zkoncentrovat na zápas v Německu. Skvělá byla divácká kulisa. Musím našim fanouškům vyseknout poklonu. Brno nezklamalo. Bylo to úžasné! Moc jim děkujeme za to, že "nepoložili hlasivky" ani když jsme prohrávali! Smekám a hluboko se klaním. Bylo to fantastické!

Martin Stržínek: „Asi jsem těžil z toho, že mě málo znají. Já všechny tyhle hráče znám jenom z televize, dnes jsem je viděl poprvé. Na konci už se zdálo, že je Heinevetter trochu nervózní. Dnes byli diváci 50% našeho výkonu! Moc jsme se na hřišti neslyšeli, ale je mnohem lepší neslyšet se, než hrát v prázdné hale! Moc děkujeme! Na konci jsme si atmosféru ohromně užívali!"

Fanoušci po zápase téměř hodinu nepustili hráče do šaten.

Kvalifikace o postup na ME 2014: Česká republika - Německo 24:22 (10:10)

Sestava a branky České republiky: Galia, Štochl - Hrtska 1, Bečvář 2, Jurka, Kubeš, Motl, Jícha 10, Šulc, Sobol 2, Horák 1, Mráz, Juříček 3, Stržínek 5, Dostalík, Kasal

Trenéři: Jaroslav Hudeček, Vladimír Haber

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/0, vyloučení: 3 - 3 (přímá ČK Haas), rozhodčí: Matija Gubica (CRO), Boris Milosevic (CRO), diváků: 3 500

"Valašští fanoušci" se upřímně radovali z výkonu Jurky i Stržínka.