6.4.2013 otevřeno: 2336 x

Izraelci přerušili spanilou jízdu Černé Hory

Podle informací na stránkách Izraelského svazu házené i EHF porazili izraelští házenkáři Černohorce 28:25 (11:12). To je pro český rerezentační výběr samozřejmě příznivé, ovšem svědčí to i o tom, že doma mohou být Izraelci nevypočitatelní.

Izraelci vybojovali první vítězství v kvalifikaci o postup na ME 2014! Ve středu sice v Podgorici Černohorcům podlehli (28:29), na domácí palubovce ale body udrželi. Zápas byl po většinu hrací doby velmi vyrovnaný. Ve 24. minutě ale hráli domácí v oslabení a do šaten tak docházeli s jednobrankovým mankem (11:12). Na začátku druhého poločasu překlopili Izraelci vedení na svou stranu a tříbrankové vedení si udržovali po téměř celý zbytek druhé třicetiminutovky. Černohorci ale neskládali zbraně. Vyrovnali na 24:24. Ani dvanáct tref Markoviče ale tentokrát Černohorcům k vítězství nestačilo. O vítězství Izraele rozhodly závěrečné rychlé útoky domácích a při závěrečném hvizdu ukazoval ukazatel skóre 28:25.

Momentka ze souboje České republiky a Izraele ve zlínské hale. Tehdy Češi Izraelce porazili 27:22 a Motl se trefil sedmkrát.

Foto P. Andrýsek

Českým reprezentantům tak tento výsledek „hraje do karet“ a je příjemný před zítřejším jistě extrémně vypjatým zápasem proti Německu. Tabulka naší kvalifikační skupiny tak v tuto chvíli vypadá následovně:

Nejlepší střelci Černé Hory: Markovic 12, Sevaljic 3
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/1, vyloučení: 1 – 4, rozhodčí: Sorin – Laurentiu Dinu (ROU), Constantin Din (ROU), diváků: 1000