17.5.2013 otevřeno: 1946 x

Důležitá výhra je doma!

České juniorky zvládly vstup do domácí kvalifikace a v důležitém utkání přehrály Ukrajinky 30:24 (16:12).

Nervózně působily v úvodu dnešního zápasu svěřenkyně trenéra Krejčíře, které si ale přesto rychle vybudovaly vedení 4:1. O první zásahy se postaralo slavistické duo Pokorná – Jačková, ale udržování náskoku se pravidelně podílely další hráčky, mezi nimiž zářila na pravém křídle plzeňská Šelaisová, s jejímiž ránami na zadní tyč si ukrajinské gólmanky dlouho nevěděly rady. Ukrajinky se ale nevzdávaly a naplnily tak předpoklady, že půjde o vyrovnaný duel. „Nevěděli jsme o soupeřkách téměř nic, ale co jsme tušili, to se potvrdilo. Díky jejich schopnostem při hře na jednu na jednu to byla náročné bitva, ve které jsme se o úspěch museli opravdu poprat,“ říká trenér Krejčíř.

Tereza Pokorná proníká obranou Ukrajiny. Dnes vsítila 9 branek a byla vyhlášena nejlepší českou hráčkou utkání.

Češky po většinu času první půle kontrolovali hru, a těsně před pauzou odskočily na 16:12 – a to mohlo být vedení ještě výraznější, kdyby Pokorná proměnila pět vteřin před koncem poločasu sedmičku. Naše nejlepší střelkyně, po právu vyhlášená také nejlepší hráčkou utkání, se střelecky celkem devětkrát prosadila, ale pocit z výtečně sehraného duelu si pokazila ještě jednou neproměnnou sedmičkou, která v druhé půli přišla v nepříjemné pasáži okolo 40. minuty, kdy soupeřky zesílily tlak. Ukrajinky dotáhly na 22:21 a sahaly po vyrovnání, ale Zuzánková, která nahradila rovněž spolehlivě chytající Kudláčkovou, zavřela branku a naše dívky odrazily nápor soupeřek - závěr již v klidu odehrály s několikabrankovým náskokem. „Zažili jsme v druhé půli nepříjemné chvíle, ale spíše šlo o neproměnění pár šancí, čehož Ukrajina využila. Měl jsem pocit, že náš výkon druhý poločas gradoval a jsem moc rád, že jsme to dotáhli,“ liboval si po záverečném hvizdu kouč Krejčíř.

ČR – Ukrajina 30:24 (16:12), kvalifikace W19 EURO 2013

Sestava a branky ČR: Kudláčková, Zuzánková, Šíbrová – Pokorná 9, Jačková 5, Jansová, Malá a Šelaisová po 4, Vlková 2, Jeřábková a Kamenářová po 1, Bělohoubková, Dufková, Nygrýnová, Trumpešová a Vysloužilová
Sedmimetrové hody: 9/6 - 7/6, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Gasmi, Gasmi, diváků: 400.