18.5.2013 otevřeno: 2167 x

Postup stvrzen! České juniorky míří na EURO 2013!

Svěřenkyně trenéra Krejčíře splnily povinnost, porazily suverénně Izrael a s předstihem si zajistily postup na srpnový evropský šampionát své věkové kategorie.

Včerejší výhra nad Ukrajinou dala všechny postupové trumfy do rukou českému týmu, kterému Izrael nebyl těžkým soupeřem. Během chvíle si Češky vybudovaly desetibrankové vedení, a i když často ztrácely míč díky nepřesnostem v přechodu do rychlého útoku, dokázaly stoprocentně proměňovat všechny střelecké pozice a mířily neomylně za postupem. První ránu vůbec nepřetavily v branku na počátku 17. minuty a za celý první poločas se jim to stalo pouze dvakrát! „Nenechali jsme od prvních minut nikoho na pochybách, že si jdeme za postupem. Už v první půli jsme točili sestavu a po přestávce dostaly velký prostor všechny hráčky sestavy, přesto náš náskok narůstal a mám tedy důvod ke spokojenosti. Pochopitelně ten je především způsoben stvrzením postupu, za tím jsme v přípravě šli a dnes zažíváme zaslouženě krásné pocity,“ těšilo po utkání trenéra Lubomíra Krejčíře.

V uvolněné atmosféře sledovaly tradiční opory české juniorské reprezentace většinu utkání s Izraelem pouze ze střídačky.

V zápase si své odchytalo celé trio českých gólmanek, velký čas strávila v brance našeho výběru původně náhradnice celé kvalifikace, Eliška Šíbrová. V útoku se opět střelecky dařilo slavistické spojce Tereze Pokorné a český celek těžil především z rychlých útoků, které úspěšně zakončovala všechna čtyři křídla, tedy jak zápasy zahajující duo Malá – Šelaisová, tak Bělohoubková s Vysloužilovou.

Zítra Češky od 10.30 hod. změří síly s Maďarkami, které díky lepšímu skóre drží vedoucí příčku této kvalifikační skupiny. „Maďarský tým známe z minulé sezóny velice dobře a jejich výkony zde ve Veselí jsou prozatím spíše zklamáním. Hráčky mají rozhodně na víc a hrají jakoby bez zájmu. Pokud takto bezkrevně vstoupí i do duelu s námi, myslím, že je stoprocentně v našich silách zvítězit. Každopádně půjde o vyvrcholení turnaje a pro nás je krásné, že půjde už pouze o utkání o první příčku,“ dodává Lubomír Krejčíř.

Stejně jako tým dorostenek pocestují také české juniorky na vrcholnou akci letošní sezóny, EURO 2013 své věkové kategorie. Foto: A. Wipf.

Izrael – ČR 16:39 (7:20)

Sestava a branky ČR: Kudláčková, Zuzánková, Šíbrová – Pokorná 8, Jačková 2, Jansová 1, Malá 6, Šelaisová 4, Vlková 1, Jeřábková 3, Kamenářová 2, Bělohoubková 3, Dufková 3, Nygrýnová 3, Trumpešová, Vysloužilová 3

Sedmimetrové hody: 8/6 – 2/2, vyloučení: 7 – 2, rozhodčí: Kijauskaite, Zaliene (Litva), diváků: 120.

Tabulku skupiny naleznete ZDE

On-line statistické přenosy z posledního hracího dne turnaje v Novém Veselí, stejně