Češky zvládly první krok k postupu na MS na výbornou!

České reprezentantky výborným výkonem jasně přehrály celek Islandu. Doplněny statistiky a komentář trenéra!

Kvalifikace o postup na MS žen

Island - Česká republika 17:29 (6:15)

Vynikají obrana v čele s neprůstřelnou brankářkou Raníkovou, to byla hlavní devíza nadšeně bojujícího týmu českých reprezentantek. Přesné kombinace a minimum technických chyb znamenaly, že v 15. minutě svítilo na ukazateli skóre 5:9. Brankostroj našich děvčat sice trochu přibrzdila dvě přísná vyloučení, ale i tak skóre narůstalo v náš prospěch. Když se v závěru blýskla dvěma rychlými brankami Hrbková a po skvělé kombinaci v oslabení zvyšovala na rozdíl devíti branek Luzumová, tleskali hráčkám v bílém i domácí fanoušci.

Češky pokračovaly ve vynikajícím výkonu i ve druhé půli. I nadále byla česká obrana neprostupná, z dálky se Islanďanky prakticky neprosadily a nejčastěji jsme inkasovali ze sedmimetrových hodů, které neomylně proměňovala Bragadottirová. Český náskok byl brzy dvojciferný a ať byla na hřišti kterákoliv z hráček, každá převyšovala ostrovanky. Závěrečný rozdíl ve skóre je tak spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.

Iveta Luzumová sice dnesní zápas nedohrála, ale i tak se výrazně podepsala pod skvělým dnešním výkonem týmu.

Foto z turnaje O štít města Chebu Alex Wipf

Nejlepší střelkyně Islandu: Bragadottir 8, Knutsdottir 2, Sigurdardottir 2

Sestava a branky České republiky: Raníková, Satrapová – Hrbková 8, Luzumová 6, Chrenková 4, Kutlvašrová 4, Martinková 3, Černá 1, Knedlíková 1, Poznarová 1, Salčáková 1, Keclíková, Růčková, Selucká, Štěrbová, Vátková

Vyloučení: 2 – 5, rozhodčí: Andreu Marin Lorente (ESP), Ignacio Garcia Serradilla (ESP), diváků: 523

Trenér Jan Bašný k zápasu: "Z naší strany to byl dobře připravený zápas. Do odvety teď máme jasně lepší pozici. Ale i tak se pečlivě připravíme, aby nenastal žádný problém. Holky do toho šly naplno, plnily to, co jsme si řekli a to, co jsme si připravili nám vycházelo. Klíčová pro nás byla kvalitní obrana a to se nám povedlo. Vždyť v prvním poločase jsme dostali jen šest branek a z toho ještě polovinu ze sedmiček!"