2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2013 otevřeno: 2691 x

Soutěž o podepsané dresy reprezentace ČR XI.

Od pondělí 27. května do neděle 9. června můžete soutěžit o dresy podepsané současným národním týmem házenkářů ČR. Známe výherce dresu číslo 7 a dnes soutěžíme o dres číslo 17. DOPLNĚNO!

Do soutěže je pro Vás připraveno celkem čtrnáct červených dresů, které společně podepisovali hráči reprezentačního týmu během poslední společné akce (duben 2013). Ptáte se jak vyhrát některý z nich? Počínaje pondělím 27. května se každý den dopoledne se objeví na svazovém webu a facebookovém profilu otázka, vztahující se k historii nebo současnosti házenkářské reprezentace České republiky (Československa).

 

 

 

Správná odpověď na danou otázku, zaslaná na emailovou adresu vtipil@chf.cz bude vstupenkou do losování, které proběhne vždy následující den v 8.00 hod. Do předmětu mailu uveďte heslo „Dres“ a číslo dresu, o nějž soutěžíte. Nezapomeňte připojit své celé jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli domluvit na předání či zaslání výhry. Pokud se stanete výhercem dresu již jednou v průběhu soutěže, bohužel se nemůžete ucházet opět o výhru. Týká se to i závěrečného 14. kola soutěže, kdy se bude losovat výherce dresu s číslem 9. Do tohoto losování budou zařazeni všichni hlasující z uplynulých kol, bez ohledu na to, zda odpověděli správně či špatně (s již zmíněnou výjimkou výherců z předchozích kol). V případě, že se hlasující zúčastnil několika kol, budou zařazeny do závěrečného slosování všechny jeho hlasující lístky zvlášť! Čím většího počtu kol se tedy zúčastníte, tím větší budete mít šanci vyhrát v závěrečném losování o dres č. 9.

 

 

Odpověď na naší včerejší otázku zněla, že Václav Duda pocházel z plzeňské Košutky. Profil Václava Dudy Vám a z výhry dresu číslo 7 se může radovat paradoxně poslední správně hlasující:

 

pan Jan Svěrák

 

 

GRATULUJEME!

 

Dnes soutěžíme o dres číslo 17 a až do zítřejší 8. hodiny ranní nám tedy můžete posílat své odpovědi na otázku:
 

Číslo 17 dnes nosí v reprezentačním týmu David Juříček, který už teď patří mezi legendy historie klubu Baník Karviná. Otázka se bude právě týkat právě Baníčku, ale osoba jejíž jméno nás zajímá, sázela branky ještě v legendárním „Ďolíčku“ nedaleko dnešní haly. Ptáme se totiž na jméno karvinského ostrostřelce 60. a 70. let, spojky,  která byla jednou z ústředních postav týmů Mistrů světa 1967 a olympijských medailistů z Mnichova, ale která se v necelých dvaceti letech objevila už v kádru na MS 1964. Víte? Tak pište!
 

 

Správnou odpověď společně se jménem prvního výherce a otázku na příští den naleznete našem webu a facebookovém profilu zítra po 9. hodině.

 


 

Včera jsme se ptali na osobnost Václava Dudy, resp. na původ tohoto bombarďáka. Do ranního slosování byly zařazeny odpovědi, které označily jako původní Dudův klub plzeňskou Košutku, klub, ve kterém se házená hraje dodnes. Nejlepší roky své kariéry ale strávil Duda v armádní Dukle Praha, do níž narukoval jako voják základní služby v roce 1959. V Dukle Praha působil šestnáct let a stále nedá dopustit na včera představovanou osobnost, Bedřicha Königa, podle Dudova mínění nejvýraznějšího tuzemského trenéra v házenkářské historii. König jej vedl v Dukle i reprezentaci a z Dudy se stal jeden z nejobávanějších světových střelců.

 

 

Duda zažil s Duklou triumfy na tuzemské scéně i v PMEZ, v němž se opakovaně pražský tým probojoval do finálového souboje, ale v 60. letech zvládl jen legendární pařížské finále v roce 1963 proti Dynamu Bukurešť. Právě v prodloužení tohoto finále zaznamenal za stavu 13:13 vítěznou branku Václav Duda. Důležité góly střílel i v národním dresu, v němž získal kompletní medailovou sadu - zlato z MS 1967, stříbro z MS 1961 a bronz z domácího MS 1964 (ME nebyly hrány, na program LOH se házená dostala až v roce 1972). Své místo měl i v all-stars výběrech světových šampionátů.

 

Václav Duda střílí přes dánskou obranu na MS 1967, kde byl součástí all-stars teamu, s 28 zásahy 8. nejlepším střelcem
turnaje a především se svými spoluhráči slavil historické zlato!

 

 

Obdobně jako Josef Trojan nebo Rudolf Havlík se však ani Václav Duda nedočkal v reprezentačním dresu účasti na olympijském turnaji, kde navíc při házenkářské premiéře Čechoslováci získali stříbrné medaile (Mnichov 1972). Do týmu nebyl zařazen, přestože tu sezónu dominoval tabulce střelců československé ligy. I když už chyběl v reprezentaci, v Dukle sázel branky až do roku 1975, později se věnoval jako trenér „B“ týmu armádního klubu. Z házené však později přesedlal na tenis, ať už jako hráč či živnostník. Václav Duda patří mezi nejvýznačnější osoby československé házenkářské historie a dodnes rád vzpomíná na fantastický kolektiv, který byl podle něj v kombinaci s kvalitním koučingem Bedřicha Königa základním kamenem úspěchů československé házené v 60. letech.: „Základní osou reprezentace sice byla Dukla, ale reprezentace, to nebyla jen Dukla, jak to občas vyznívá. Kluci jako Frolo, Klimčík, Brůna nebo Konečný byly nejen výteční házenkáři, ale, což je v kolektivním sportu obzvlášť důležité, fantastičtí parťáci. Kvalita kolektivu nás dovedla k těm úspěchům,“ vzpomíná Václav Duda.