2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.6.2013 otevřeno: 1973 x

Soutěž o podepsané dresy reprezentace ČR XII. – rozšíření závěrečného losování

Od pondělí 27. května s námi soutěžíte o dresy podepsané současným národním týmem házenkářů ČR. Známe výherce dresu číslo 17 a dnes soutěžíme o dres číslo 11. Závěrečné losování ne o jeden, ale hned o TŘI DRESY! DOPLNĚNO!

 

Do soutěže je pro Vás připraveno celkem čtrnáct červených dresů, které společně podepisovali hráči reprezentačního týmu během poslední společné akce (duben 2013). Ptáte se jak vyhrát některý z nich? Počínaje pondělím 27. května se každý den dopoledne se objeví na svazovém webu a facebookovém profilu otázka, vztahující se k historii nebo současnosti házenkářské reprezentace České republiky (Československa).

 

 

 

Správná odpověď na danou otázku, zaslaná na emailovou adresu vtipil@chf.cz bude vstupenkou do losování, které proběhne vždy následující den v 8.00 hod. Do předmětu mailu uveďte heslo „Dres“ a číslo dresu, o nějž soutěžíte. Nezapomeňte připojit své celé jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli domluvit na předání či zaslání výhry. Pokud se stanete výhercem dresu již jednou v průběhu soutěže, bohužel se nemůžete ucházet opět o výhru. Týká se to i závěrečného 14. kola soutěže, kdy se bude losovat výherce dresu s číslem 9. Do tohoto losování budou zařazeni všichni hlasující z uplynulých kol, bez ohledu na to, zda odpověděli správně či špatně (s již zmíněnou výjimkou výherců z předchozích kol). V případě, že se hlasující zúčastnil několika kol, budou zařazeny do závěrečného slosování všechny jeho hlasující lístky zvlášť! Čím většího počtu kol se tedy zúčastníte, tím větší budete mít šanci vyhrát v závěrečném losování o dres č. 9.

 

Do zítřejšího rána tak máte poslední šanci zasáhnout do naší soutěže a být zařazeni do závěrečného slosování. Vzhledem k Vašemu velkému zájmu (ostatně sešlo se nám už v tuto chvíli téměř 900 hlasů!!!) pro Vás máme překvapení v podobě losování o další dva podepsané dresy s čísly! Konkrétně jde o čísla 11 a 13.

 

 

Odpověď na naší včerejší otázku zněla pochopitelně František Brůna a jeho profil Vám opět přineseme během dne. Z výhry dresu číslo 17 se může radovat:

 

pan Stanislav Valenta

 

 

GRATULUJEME!

 

Dnes soutěžíme o dres číslo 11 a až do zítřejší 8. hodiny ranní nám tedy můžete posílat své odpovědi na otázku:

 

Dnes se ptáme na Brůnova reprezentačního spoluhráče z MS 1964, jednu z nejvýznačnějších postav historie československé házené, který ale proti Brůnově Karviné sváděl v dresu Dukly Praha boje v nejvyšší tuzemské soutěži. Po své hráčské kariéře působil jako trenér a právě v této funkci se podílel také na vzestupu islandské házené. Stačí Vám tyto indicie ke správné odpovědi? Napište nám tedy jméno této osobnosti, která se aktuálně věnuje výchově mladých talentů v Sokole Kobylisy.
 

 

Správnou odpověď společně se jménem prvního výherce a otázku na příští den naleznete našem webu a facebookovém profilu zítra po 9. hodině.

 

 


Poslední správnou odpovědí bylo jméno naší legendární levoruké spojky, Františka Brůny. Střelec, který dovedl Karvinou k mistrovským titulům a výraznému dobovému narušení hegemonie Dukly Praha a Prešova se už jako mladý objevil v kádru reprezentace, kam se ho nebál zařadit Bedřich König. Jeho prvním Mistrovstvím světa byl šampionát v Praze v roce 1964, tedy v roce, kdy Brůna dosáhl teprve dvaceti let. Na šampionátu jej však brzdilo zranění a tak naplno zazářil až na MS 1967, kde byl součástí all-stars týmu a vsítil 34 branek. Byl nejlepším československým střelcem, celkově na turnaji čtvrtým, ale co se týče branek ze hry, byl vůbec nejúspěšnějším (všechny branky na turnaji zaznamenal Brůna ze hry, ostatně stejně jako včera představovaný Václav Duda, který se prosadil na MS 1967 osmadvacetkrát).
 

 

Stejně důležitou roli hrál i při zisku olympijského stříbra na LOH 1972 v Mnichově. Při setkání olympijským stříbrem ověnčeného československého týmu letos v lednu v Brně stále vyzařoval energii, která pro něj byla typická i v dobách hráčské slávy. Úspěchy slavil i na tuzemské scéně, kde Baník Karviná získal dva mistrovské tituly, a to v sezóně 1967/68, kdy se československá první liga mohla pyšnit označením soutěže Mistrů světa a v sezóně 1971/72, po jejímž skončení Čechoslováci dosáhli na již tolikrát zmiňované olympijské stříbro.
 

 

Své nejslavnější duely té doby sehrály Brůna a spol. v legendárním „Ďolíčku“ a mohou se pyšnit na dnešní dobu záviděníhodnými návštěvami svých střetnutí. Při premiérovém startu Karviné v PMEZ (až v roce 1972) sledovalo duel se Sportingem Lisabon 8.000 diváků, jen o něco méně jich přišlo na následný čtvrtfinálový souboj s Partizanem Bjelovar. Duel s jugoslávským celkem (pozdějším vítězem trofeje, který Karvinou z PMEZ vyřadil) byl pro Baník jediným střetnutím v nejprestižnější klubové soutěži světa, jejímž nástupcem je Liga mistrů. Na tento počin už nenavázal severomoravský klub ani v nedávné úspěšné éře. Otázkou je, jak by se prosadil v PMEZ Baník po svém prvním titulu, neboť vzhledem k srpnovým událostem roku 1968 se PMEZ nezúčastnil. Další z okamžiků, kdy se náš sport střetl s politickou realitou 2. poloviny 20. století.

 

 



František Brůna překonává dánskou obranu na MS 1967. Žádný jiný hráč zmíněného šampionátu
nezaznamenal 34 branek ze hry, jako právě karvinský kanonýr.