2.7.2013 otevřeno: 1537 x

První česká výhra na letošním European Open

Svěřenci Petra Babáka dnes v Göteborgu porazili Nizozemce 16:9 (8:1) a posunuli se z pátého na třetí místo ve své skupině. Zítra je čeká Belgie.

Zatímco ve včerejších zápasech proti Švédsku a Polsku naši mladíci nezvládli první poločasy, dnes odpoledne si především díky suverénní první půli připsali na turnaji první dva body do tabulky a posunuli se z poslední páté příčky na třetí místo. Nizozemcům povolili v úvodní části skórovat pouze jedenkrát!

„Zápas vypadal zcela jinak než naše včerejší představení. Kluci nastoupili nahecovaní, odhodlání ubránit, a bylo to znát. Podrželi gólmana a Daniel Bartoň jim to vrátil výtečným výkonem,“ liboval si nad výkonem svých svěřenců v úvodu zápasu Petr Babák. Češi své jediné dnešní utkání dotáhli k vítěznému konci, ale druhá půle nebyla zcela bez mráčku. „Bohužel jsme začali tvořit příliš velké množství technických chyb a soupeř dokonce ubral část našeho náskoku, do zítra máme určitě co zlepšovat,“ narážel kouč Babák na zítřejší poslední představení v základní skupině proti Belgii. Češi se s Belgičany utkají od 10.00 hod.

European open M19 – výsledky ČR

ČR – Švédsko 13:35(4:17)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Jonáš 4, Kasal 3, Mlotek 2, Douda, Hub, Poloz a Strack po 1, Čurda, Kašpárek, Mynář, Paululik, Reček a Václav
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 2 – 1 (navíc Douda přímá ČK), rozhodčí: Hofer, Schmidthuber (AUT)

ČR – Polsko 15:23 (7:13)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Jonáš a Kasal po 3, Mynář, Paululik a Reček po 2, Hub, Strack a Václav po 1, Čurda, Douda, Kašpárek, Mlotek a Poloz
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kallokkebakken, Nygren (NOR)

ČR – Nizozemí 16:9 (8:1)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Václav 4, Kasal 3, Jonáš , Mlotek a Paululik po 2, Hub, Kašpárek a Reček po 1, Čurda, Douda, Mynář, Poloz a Strack