5.7.2013 otevřeno: 1867 x

Češi zakončili European Open na dvanáctém místě

Drama s Islandem nemělo pro naše dorostence šťastný konec. Češi podlehli Seveřanům 25:30 (11:9, 21:21), také díky jedenácti brankám Adama Baumruka, pokračovatele slavného českého jména, hájícího však islandské barvy.

Poslední zápas na otevřeném Mistrovství Evropy dorostenců měli naši házenkáři po naprostou většinu průběhu pod kontrolou. Nevydařené koncovka základní hrací doby ale přinesla prodloužení, ve kterém už na Seveřany nestačili a nakonec jim podlehli o pět branek. Nejlepším střelcem soupeře byl paradoxně Adam Baumruk, syn někdejšího československého reprezentanta a opory Dukly Praha, Petra Baumruka.

Měli jsme v zápase zvítězit už po základní hrací době, ale nakonec jsme byli rádi za prodloužení. Dvě minuty před koncem jsme sice vedli o dvě branky, ale ještě pár vteřin před koncem prohrávali o gól. Tomáš Mlotek alespoň brankou čtyři vteřiny před koncem zajistil prodloužení, ale v něm pokračovala dominance Islandu z posledních minut základní části. Teď je brzy vše hodnotit, ale spokojeni nemůže být ani s výsledky, ani předvedenou hrou nebo již dříve zmiňovaným nasazením některých hráčů. Především se ale ukázalo, jak nám chybí mezinárodní zkušenosti,“ shrnuje nejen dnešní dění, ale i výslednou dvanáctou příčku trenér Petr Babák.

V utkání proti Islandu se už pouze sporadicky v útočné fázi objevoval Michal Kasal, kterého trápil zdravotní problém v oblasti hrudníku. S celkovými 26 zásahy byl Kasal na turnaji nejlepším českým střelcem a jako jediný se propracoval mezi nejlepších 50 střelců European Open. To vyvrcholí soubojem o medaile mezi Dány, Španěly, Rumuny a domácími Švédy.

European open M19 – výsledky ČR

ČR – Švédsko 13:35 (4:17)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Jonáš 4, Kasal 3, Mlotek 2, Douda, Hub, Poloz a Strack po 1, Čurda, Kašpárek, Mynář, Paululik, Reček a Václav
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3, vyloučení: 2 – 1 (navíc Douda přímá ČK), rozhodčí: Hofer, Schmidthuber (AUT).

ČR – Polsko 15:23 (7:13)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Jonáš a Kasal po 3, Mynář, Paululik a Reček po 2, Hub, Strack a Václav po 1, Čurda, Douda, Kašpárek, Mlotek a Poloz
Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kallokkebakken, Nygren (NOR).

ČR – Nizozemí 16:9 (8:1)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Václav 4, Kasal 3, Jonáš , Mlotek a Paululik po 2, Hub, Kašpárek a Reček po 1, Čurda, Douda, Mynář, Poloz a Strack

ČR – Belgie 21:16 (12:8)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Čurda a Václav po 4, Jonáš, Kasal a Paululik po 3, Mlotek a Poloz po 2, Douda, Hub, Kašpárek, Mynář, Reček a Strack
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0, vyloučení: 3 – 4, rozhodčí: Jovič, Arnautovič (BIH).

ČR – Faerské Ostrovy 32:17 (20:8)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Kasal a Paululik po 6, Reček 4, Čurda a Poloz po 3, Hub, Jonáš, Kašpárek a Václav po 2, Mlotek a Mynář po 1, Douda a Strack
Sedmimetrové hody: 3/2 – 0/0, vyloučení: 3 – 7 (ČK – Simonsen, FRO), rozhodčí: Kallokkebakken, Nygren (NOR).

ČR – Švýcarsko 20:26 (9:15)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Kasal 7, Douda a Mlotek 3, Čurda a Paululik po 2, Hub, Poloz a Václav po 1, Jonáš, Kašpárek, Mynář, Reček a Strack
Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2, vyloučení: 2 – 1, rozhodčí: Schnyt, Olishchuk  (UKR).

ČR – Island 25:30 (11:9, 21:21)
Sestava a branky ČR: Chalupa, Bartoň – Douda, Mlotek a Reček po 4, Paululik 3, Jonáš, Poloz a Václav po 2, Čurda, Hub, Kasal a Strack po 1, Kašpárek a Mynář
Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Hofer, Schmidthuber (AUT).