4.8.2013 otevřeno: 1846 x

I Chorvatky nad české síly

Bez bodu skončily v základní skupině ME v Dánsku české juniorské reprezentantky. Chorvatky si na začátku druhé půle vybudovaly šestibrankový náskok a Češky ani přes mohutný finiš na body nedosáhly.

Ani proti týmu Chorvatska se českému juniorskému výběru nepodařilo bodovat. Hned v první půli se Chorvatky, které měly před dnešním zápasem na kontě nulu stejně jako české házenkářky, ujaly vedení a během přestávky ukazoval ukazatel skóre stav 11:8 ve prospěch jižanek. „Pro holky to byl v prvních minutách šok. Naše největší hráčka byla tak velká, jako jejich nejmenší, pokud nastoupila spojková řada. Se středem obrany jsme si dlouho nevěděli rady. Stanovili jsme si, že musíme hrát důsledně mezi jedničky a dvojky v obraně a uvolňovat křídla do zakončení. To se zpočátku nedařilo. A když už, tak křídla nebyla stoprocentně úspěšná. Pak začala přicházet trochu skepse a několik netaktických zakončení přes vysoký střed, která soupeř potrestal. Než se v obraně přizpůsobíme hře soupeřových fyzicky vyspělejších hráček, tak nám začátek uteče, prohráváme a pak už jen honíme skóre. Obrana se v průběhu utkání lepšila. Ztrátu z úvodu se nám už ale nepodařilo zlikvidovat,“ popisoval utkání trenér Lubomír Krejčíř.

Ve druhém poločase ztráta českého výběru narostla do šestibrankových rozměrů (45. minuta 13:19). Korigovat se mladým Češkám podařilo až v posledních minutách. Tehdy celek podržela brankářka Kudláčková a zdálo se, že zdánlivě jednoznačný zápas bude mít dramatickou koncovku. Na tu už ovšem nezbyl čas a utkání skončilo za stavu 21:19 pro Chorvatky. „Ve druhém poločase jsme zbraně rozhodně neskládali, to bylo vidět. Podařilo se nám najít nejméně unavenou sestavu na těch posledních přibližně deset minut, kdy už toho soupeř měl dost, a několik skvělých zákroků Kudláčkové nám umožnilo jít do rychlého útoku a soupeře dostat pod tlak. Hraje se však na šedesát minut, a tak už nezbyl čas na to, abychom se dostali do vyrovnaného stavu. Prohráli jsme sice těsně, ale prohráli. Děvčata jsou zklamaná. Chtěli jsme dnes jít na vítězství. Myslím si ale, že o ty dva góly byl dnes soupeř opravdu lepší,“ hodnotil po zápase výkon zkušený kouč.

Bojovnice Eliška Jačková (na fotce z utkání proti Dánsku) byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu.

Foto facebook Danske Handbold Forbund

Zítra se tým stěhuje do Koldingu a v úterý se pak postaví některému z dvojice týmů Španělsko – Slovinsko. O tom, s kterým celkem se utkají dříve, rozhodne právě v těchto okamžicích hrané vzájemné utkání těchto celků. „Španělky tady podávají špičkové výkony, ovšem jejich skupina byla velmi těžká. Německo a Rakousko by pro nás rozhodně byli hratelnější soupeři. Španělsko se pohybuje ve špičce a je jediné ze špičky, které nepostoupilo. Přece jenom s Maďarskem prohrálo o gól! To mluví za vše. Do utkání se Španělskem tedy rozhodně nepůjdeme jako favorit,“ komentuje nadcházející program českého výběru Krejčíř.

„Naše výkony tady v Dánsku nejsou špatné, Chybí nám víc herní disciplíny a hlavně zkušeností, příležitostí zahrát si na mezinárodní scéně. Za celou sezónu máme za sebou sedm zápasů. To je nesrovnatelné s tím, co sehrávají naši soupeři ve skupině. Jsem rád za příležitost, popovídat si i se zahraničními trenéry. Jejich hráčky sehrají za sezónu desítky zahraničních zápasů a i to musí být vidět. Odpočineme si, postavíme holky na nohy. Po této porážce se v šatně spustilo slzavé údolí. Já to pořád ale hlavně vidím jako přípravu na budoucí kariéru. A to ne jen osobní, jednotlivých hráček, ale především získávání zkušeností, které by si s sebou tyto hráčky měly odnést pak do reprezentačního A týmu a usnadnit tak práci jejich dalším trenérům a celému týmu,“ uzavřel hodnocení dosavadního vystoupení Česka na juniorském šampionátu Krejčíř.

Česká republika – Chorvatsko 19:21 (8:11)

Sestava a branky České republiky: Kudláčková, Zuzánková, Šíbrová – Jačková 1 (nejlepší hráčka zápasu), Malá 6, Fryčáková 4, Pokorná 4, Dufková 3, Jansová 1, Bělohoubková, Bullová, Kamenářová, Nygrýnová, Selaisová, Vlachová, Vlková
Nejlepší střelkyně Chorvatska: Masnič 7, Konta 4, Debelič 3
Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/2, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Kijauskaite, Zaliene (LTU)