15.8.2013 otevřeno: 2187 x

Bojovnost na Němky nestačila

České dorostenky do W17 EURO 2013 vstoupily prohrou s Němkami, kterým vzdorovaly pouze do koncovky prvního poločasu a nakonec podlehly favoritkám 22:32 (10:14). Zítra se utkají s Norskem.

V bouřlivé atmosféře proběhl první zápas českých dorostenek na Mistrovství Evropy hráček do 17 let. Naše házenkářky v něm čekal už podruhé v krátké době celek Německa, který v prvním vzájemném duelu (na Olympiádě mládeže v Utrechtu) zvítězil rozdílem sedmi branek. Dnešní večerní utkání řídila francouzská dvojice Gasmi – Gasmi, která se v květnu českým fanouškům představila na kvalifikačním turnaji juniorek v Novém Veselí.

Kamila Kordovská  nasázela v Utrechtu Němkám 15 branek, ale na úctyhodný výkon dnes bohužel nenavázala. Také proto, že po opakovaných úderech na hlavu strávila většinu hrací doby na střídačce. Pro další zápasy by snad měla být v pořádku.

V Gdaňsku byl dnes obdobně jako v Utrechtu k vidění vyrovnaný úvod duelu, kterému tentokrát dominovaly obrany a brankářky (v české brance začala Neubergová a v úvodních deseti minutách dostala pouhé dvě branky!). Z důrazné hry Češky profitovaly, držely se favorizovaného soupeře a dokonce si vypracovaly vedení 7:5. Jenže pak byly během jediné obrany vyloučeny dvě naše hráčky, Němky využily dvojnásobné výhody a nejen že si vzaly zpět vedení, ale především na čas převzaly otěže hry. Za stavu 7:9 si trenér Salač vzal oddychový čas, ale po dalším vyloučení to za stavu 7:10 nevypadalo s našimi hráčkami vůbec dobře.

Pak ale Kordovská vybojovala sedmimetrový hod a konečně také vyloučení na německé straně - bojující Češky vystrčily drápky, a rázem to bylo 10:10! Euforie však netrvala příliš dlouho a samotná koncovka první půle byla pro osud střetnutí rozhodující. Němky totiž do šaten odešly za čtyřbrankového vedení, které od počátku druhé půle navyšovaly. Přišlo sice ještě jedno české vzepětí, ale soupeřky ze stavu 14:18 odskočily na 14:22 a pak už měly zápas pod kontrolou a obdobně jako na Olympiádě mládeže si připsaly přesvědčivé vítězství.

Sílu Němek jsme znali a bylo jasné, že jsou favoritem zápasu. Chtěli jsme hrát koncentrovaně a potrápit je, ale nebyli jsme disciplinovaný tým, zejména v útočné fázi. Rozhodla koncovka první půle a nástup do té druhé, kdy si Němky vypracovaly výrazný náskok. Němky vyhrály zaslouženě, přesto si myslím, že rozdíl deseti branek je přes příliš krutý. Musíme ho ale přijmout a připravit se na další utkání. Nepřijeli jsme sem bědovat, ale bojovat,“ sdělil záhy po zápase Jan Salač.

ČR – Německo 22:32 (10:14)
Sestava a branky ČR: Neubergová, Vašulková, Smolová - Pošustová 1, Fryčáková V. 3, Kratochvílová 3, Zachová, Křičková 3, Kordovská 1, Chlupová, Divilková 2, Kolářová 1, Dragounová 1, Pudichová 4, Polášková 1, Galušková 2
Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3, vyloučení: 6 – 5, diváků: 450, rozhodčí: Gasmi, Gasmi (FRA)

České hráčky čeká zítra od 17.00 hod. duel proti Norsku, se kterým se svěřenkyně Jana Salače rovněž utkaly v Utrechtu, a to hned dvakrát. V obou případech šlo o vyrovnané zápasy, a tak pokud chcete podpořit naše hráčky, aby to do třetice proti Norkám vyšlo, můžete tak učinit ZDE. Norky dnes remizovaly s Chorvatskem 26:26 (16:12).