18.8.2013 otevřeno: 1994 x

Dorostenky nestačily na Chorvatsko a o medaile se nepoperou

Ani dorostenky, stejně jako jejich starší kolegyně, nedokázaly Chorvatsko přehrát. Ve večerním utkání podlehly házenkářkám od Jadranu 24:29. DOPLNĚNY statistiky a další rozpis zápasů.

České reprezentantky v závěrečném utkání základní skupiny poměřily své síly s celkem Chorvatska. Na starších házenkářkách od Jadranu si české juniorky v minulém týdnu vylámaly zuby a i v začátku zápasu dorostenek to vypadalo, že k bodům budou mít blíž Chorvatky. Ovšem Češky si nenechaly soupeře utéct víc, než na rozdíl dvou gólů a v 16. minutě ukazatel skóre značil dokonce vyrovnaných 8:8.

Tvrdý boj o postup mezi elitu si vybral své následky.

Vyrovnané skóre ale dlouho nevydrželo, tříbrankovou šňůrou si vzaly Chorvatky zpět vedení 12:9 a trenér Salač bral oddechový čas. Češky se vrátily do hry, ovšem v situaci, kdy dostaly soupeře pod tlak a kdy měly možnost znovu vyrovnat, přišlo vyloučení za chybné střídání. O poločase ale ztrácely na soupeřky z jihu české reprezentantky jen jediný gól a na dostřel se držely i v úvodu druhé půle.

Ve 41. minutě se ale vše zlomilo a české manko začalo neúprosně narůstat (16:20). Deset minut před koncem to stále bylo o čtyři, pět minut na to polská brankářka vychytala českou sedmičku a zdálo se, že Češky už utkání nezdramatizují (21:27 v 57. minutě). V tomto utkání Češky skutečně nakonec přes obrovskou bojovnost a nasazení na vítězství nedosáhly. "Bohužel jsme nebyli schopní, přestože jsme byli na hru soupeře dobře připravení, proti Chorvatkám zabodovat. Byli jsme připravení na osobní obrany na naše levé spojky Kordovskou a Kratochvílovou, byli jsme připravení i na jejich kombinace v útočné fázi. Ale ani v obraně ani v útoku jsme nebyli schopni plnit pokyny, které jsme si dali. Nechali jsme se přehrát. Samozřejmě, že soupeř byl kvalitní, ale my jsme mu dnes výhru hodně usnadnili, Bojovnost nestačí., Disciplína, která byla v zápase s Norskem, dnes chyběla. Dalším důvodem naší porážky byla trochu ustrašená hra některých hráček, které se bály něco zkazit. Ustrašenost byla na některých hráčkách vidět od začátku utkání a nebyl nikdo, kdo by na sebe vzal zodpovědnost", popisoval utkání trenér Jan Salač.

Velké zklamání. Holky se těšily, že předvedou, že patří mezi lepší osmičku Evropy. Chorvatky je ale do bojů o 1. - 8. místo nepustily.

Češky tak nepostoupí do boje o medaile. Norsko totiž dokázalo zvítězit nad Německem a o medaile se tak ze skupiny D poperou Norky s Chorvatkami. "Dopadlo to nejhůř, jak to dopadnout mohlo. Do boje o deváté až šestnácté místo jdeme bez bodu. A tam nás čeká Slovensko s Maďarskem. Tyto celky ve svých zápasech s favority Ruskem a Švédskem prohrály, hrály proti sobě o body do dolní skupiny a v tomto utkání Slovensko těsné vyhrálo. Bude to tedy těžké, ale holky zabojují," dodal kouč.

Česká republika – Chorvatsko 24:29 (13:14)

Sestava a branky České republiky: Vašulková, Neubergrová, Smolová – Pošustová, Fryčáková 2, Polášková 4, Galušková, Pudichová 1, Chlupová 3, Zachová 5, Kričková 2, Kratochvílová 4, Kordovská 2, Divilková, Kolářová, Dragounová 1

Sedmimetrové hody:3/1 -7/7, vyloučení: 6 - 2