20.8.2013 otevřeno: 1429 x

Maďarky výrazně nad české síly

V další fázi turnaje narazily české dorostenky na Maďarsko. Na soupeře nestačily a z palubovky odešly poraženy vysoko 18:30! PO TECHNICKÝCH PROBLÉMECH KONEČNĚ DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

Češky v úterý odpoledne vstoupily do další fáze turnaje. V souboji o co nejlepší umístění v dolní polovině výsledkové listiny bojovaly s Maďarskem a krok se soupeřkami udržely jen v úvodních minutách. O poločase už prohrávaly šestibrankovým rozdílem 10:16 a po návratu ze šaten jejich ztráta narůstala.

Maďarské střelkyně rovnoměrně plnily českou síť, na české straně nejvýrazněji vzdorovala Kordovská. Náskok Maďarek narůstal, pět minut před koncem prohrávaly mladé české reprezentantky vysoko 13:29. V posledních pěti minutách rozhodnutého zápasu pak dokázaly skóre kosmeticky upravit, ovšem i tak podlehly Maďarkám vysoko 18:30!

"Těžko se mi tohle hodnotí. Děvčata byla připravená, věděla, co mají dělat. Bohužel to nerespektovala. Důležitý faktor naší porážky je, že soupeř byl fyzicky nad námi a rozhodčí pustili hru tvrdší a to pro nás není. Pro nás, když proti sobě máme fyzicky vyspělejšího soupeře, je to pro nás vždycky těžké. Nejenom, že jsme prohráli, ale navíc jsme hodně zbití. Rozhodčí pustili hru hodně tvrdou, a to nám nevyhovuje. Ve druhém poločase jsme předvedli hodně neproměněných šancí, vychytala nás soupeřova brankářka. Když se k tomu přidá navíc nedisciplinovanost hráček, tak se s takovým soupeřem hrát nedá. Kromě vykloubeného ramene Aničky Pudichové se nám zranění naštěstí vyhýbají, ale přibývají šrámy na duši. Teď je to o morálce a o tom, jak holky zkonsolidovat pro zítřejší výkon proti Slovenkám. Ale naše skupina je tak zašmodrchaná, že i když vyhrajeme, můžeme skončit poslední. Při neproměňování vyložených šancí, přišlo zakřiknutí, nikdo nebyl schopný vzít to na sebe. Kdybychom hráli disciplinovaně, soupeř by byl hratelný. Brankářka Neubergrová nás velice podržela, ale impotence v zakončení nás k bodování nepustila. Před pár dny jsme pošilhávali po postupu mezi nejlepší osmičku a teď se musíme strachovat, že budeme hrát o patnácté místo! To je pro holky strašná rána! Musím poděkovat rodičům, kteří jsou tady s námi. Holky drží nad vodou a nebýt jich, byla by tady atmosféra mnohem horší. A děkujeme i za podporu na internetu, na facebooku. Holky to potřebují! Děkujeme," komentoval výkon družstva trnér týmu Jan Salač.

Česká republika – Maďarsko 18:30 (10:16)
Sestava a branky České republiky: Vašulková, Neubergrová, Smolová - Kordovská 6, Dragounová 3, Křičková 3, Fryčáková 3, Kolářová 2, Chlupová 1, Galušková 1, Zachová 1, Divilková, Kratochvílová, Polášková, Pošustová
Sedmimetrové hody: 1/0 – 5/4, vyloučení: 4 - 2