21.8.2013 otevřeno: 1444 x

Slovenky zdolány, Češky postupují ze třetího místa a zabojují o třináctou příčku

České reprezentantky vybojovaly další důležité vítězství. Překonaly Slovenky a poperou se o třináctou příčku.

České dorostenky zvedly hlavu a do utkání proti Slovenkám vlétly s vervou a cílem dosáhnout co nejvyššího vítězství. Rychle se ujaly vedení. Po první čtvrtině hry vedly 10:6 a své vedení dále navyšovaly. Do šaten odcházely za stavu 19:10!

Ve druhém poločase pak Češky své vedení ještě navyšovaly. Slovenky na ně jen těžko hledaly recept a české reprezentantky brzy vedly nad sousedkami o patnáct, šestnáct gólů! Po třetí čtvrtině hry se skóre na české straně přehouplo přes třicítku a české kanonýrky nepolevovaly, opírajíce se o brankářku Neubergrovou. Nakonec se skóre zastavilo až na stavu 35:22 a české reprezentntky slavily velké vítězství.

„Máme velkou radost. Samozřejmě to nemůže nahradit zklamání z předchozích zápasů, kdy jsme přišli o mnohem lepší umístění. Ale i tak jsme tady všichni moc šťastní a budeme se snažit překonat i dalšího soupeře. Dnes děvčata hrála s nasazením, věřili jsme si. Chtěli jsme vyhrát a vyhrát o osm, abychom se v konečném zúčtování dostat před Slovenky. A pak když to vypadalo, jak to vypadalo, snažili jsme se ještě vyhrát o jednadvacet. To by nám zaručilo postup z druhého místa a možnost porvat se o umístění na 9. až 12. místě. To nevyšlo, postupujeme ze třetího místa a narazíme asi na Polky, domácí, to bude zajímavé utkání. Vyšla nám výborně obranná fáze, brankářka Neubergrová zachytala výborně, z toho jsme chodili do rychlých útoků, dnes to všem vyšlo a jsem rád, že jsme se po těch porážkách dokázali zvednout a ukázali všem, že házenou hrát umíme, když se holkám chce," komentoval výkon družstva trenér Jan Salač.

Česká republika - Slovensko 35:22 (19:10)

Sestava a branky České republiky: Smolová, Neubergrová, Vašulková - Kordovská 10, Fryčáková 8, Polášková 4, Zachová 4, Kolářová 3, Křičková 3, Kratochvílová 2, Chlupová 1, Divilková, Dragounová, Galušková, Pošustová