23.8.2013 otevřeno: 1467 x

Dorostenky porazily Polsko, zaboují o třinácté místo

Vítězství nad domácím týmem Polska zajistilo Češkám závěrečný souboj o třináctou příčku. Zítra v 15:30 se střetnou se Španělskem.

Do závěrečné fáze turnaje, soubojů o konečné umístění, vstoupily české dorostenky soubojem s výběrem domácího Polska. První poločas Češkám vyšel, téměř po celých třicet minut si udržovaly dvoubrankový náskok, který si pak nesly i do druhého poločasu (16:14).

A i ve druhém poločase se držely před polskými házenkářkami. Ve 40. minutě vedly rozdílem čtyř gólů. Ovšem o deset minut později bylo vše jinak a byly to naopak Češky, kdo dotahoval minimální náskok Polek. Poslední minuty ale vyšly lépe Češkám. Ty si sedmdesát vteřin před koncem vzaly zpět jednobrankový náskok 31:30 a tento pak uhájily až do závěrečného hvizdu!

„Za vítězstvím jsme šli od první minuty, vydařil se nám vstup do zápasu. S uklidňujícím čtyřbrankovým náskokem jsme se zklidnili, stále se naše vedení drželo na dvou, třech gólech. Nástup do druhé půle jsme opět nezachytili a domácí srovnali. Pak se holky zase chytily a vedli jsme dokonce o šest! Škoda, že jsme pak zase ještě pustili soupeře do hry, nechali ho srovnat a dokonce jít do vedení! Tam pak ale zase byla vidět velká morálka našeho družstva, když jsme dokázali závěr s domácím celkem uhrát a vyhrát. Je to pro nás už třetí vítězství. Je škoda, že jsme v této skupině. My si teď užíváme toho, co tu prožíváme, jsem rád, že to holky zvládly a chystáme se na zítřek na Španělsko. Chvilku jsme ho viděli, je to hratelný soupeř, pokud půjdeme do zápasu se stejným nasazením, můžeme uspět. Ale každý zápas je jiný a já nechci předjímat, jak to dopadne. Půjdeme do toho s tím, že chceme vyhrát a uvidíme, jak to bude fungovat. Musím pochválit diváky. Drželi nás proti přesile a byli slyšet. Moc děkujeme rodičům, kteří jsou tu s námi a fanouškům. To se pak hned hraje líp!“ zhodnotil zápas trenér Jan Salač.

Zítra se dorostenky se Španělkami utkají o třinácté místo! Sledujte utkání živě od 15:30 zde.

Česká republika – Polsko 31:30 (16:14)
Sestava a branky České republiky: Neubergerová, Smolová, Vašulková - Kordovská 6, Křičková 5, Fryčáková 4, Galušková 4, Kolářová 3, Polášková 3, Zachová 3, chlupová 2, Kratochvílová 1, Divilková, Dragounová, Pošustová
Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/3, vyloučení: 2 - 3

Zápas proti Slovenkám skončil oslavou. Stejně jako duel s Poslkem.