24.8.2013 otevřeno: 1481 x

Dorostenky nestačily na Španělsko, v Polsku skončily čtrnácté

Při svém závěrečném vystoupení podlehly dorostenky na ME v Polsku týmu Španělska a na šampionátu tak skončily čtrnácté.

Maximálně vyrovnaný byl první poločas posledního vystoupení českých reprezentantek v polském Gdaňsku. O třináctou příčku se praly Češky s výběrem Španělska a po celý první poločas si ani jeden ze soupeřů nepustil toho druhého z dohledu (4:4, 10:11). A i do šaten se šlo za remízového stavu 11:11. Souboj o třinácté místo tak sliboval do své druhé půle drama.

A toho se diváci i dočkali. Častěji však tahaly za kratší konec Češky, které se držely o gól, dva za Španělkami. V závěrečných minutách pak byly úspěšnější Jižanky. V poslední pětiminutovce držely na své straně jednobrankové vedení a šťastným gólem v závěru uzavřely skóre na stavu 23:21 pro Španělsko.

„Měli jsme hodně příležitostí, ale nevyužili jsme je, neskórovali jsme. Hráli jsme na podobné úrovni, ale Španělky prostě byly o něco lepší a vyhrály. Mohli jsme být výše, ale prohra s Chorvatskem nás stála lepší umístění. Vyhráli jsme sice tři zápasy, ale celkové umístění je špatné, protože jsme ztratili klíčová utkání,“ vyjádřil se trenér Salač.

Česká republika – Španělsko 21:23 (11:11)
Sestava a branky České republiky: Smolová, Valšulková, Neubergerová - Fryčáková 7, Kordovská 4, Křičková 3, Zachová 3, Polášková 2, Galušková 1, Kolářová 1, Chlupová, Divilková, Kratochvílová, Pošustová