20.9.2013 otevřeno: 2088 x

I odveta v Olomouci pro Norky

České reprezentantky statečně bojovaly proti severskému celku taženému nejlepší světovou házenkářkou Heidi Løke. Nakonec mu sice těsně, ale přece, podlehly.

Od začátku utkání proti házenkářskému gigantovi předváděly české házenkářky velmi bojovný výkon. Ovšem Norky tentokrát rozhodně nehodlaly nic ponechat náhodě a od začátku utkání si od českých hráček držely gólový odstup. Úvodní branku měla sice na svědomí ze sedmičky Kutlvašrová, potom se však začaly trefovat spíše Norky. Většinu akcí zakončovaly střídavě Alstadová na středu, Gosséová na křídle a ve druhé polovině prvního poločasu především nejlepší házenkářka světa Løkeová. I ta ale několikrát ztroskotala na připravené Satrapové, a tak se po střelách Salčákové, Borovské nebo Růčkové držely Češky v kontaktu se soupeřkami. Až pět minut před koncem se dostaly Norky do čtyřbrankového vedení a toto udržely až do přestávky.

České házenkářky hrály s velkým nasazením a bojovaly o každý míč.

Foto Martina Vysloužilová

I ve druhé půli pak trápila norské kanonýrky výborná Satrapová. I přes její snahu ale norské vedení mírně narůstalo (12:17). Když ale Hrbková ve 41. minutě korigovala dvěma trefami na 13:19, brala norská lavička time. Stejná hráčka se o deset minut později postarala i o snížení na rozdíl jediného gólu a Norky se šly opět poradit.

Překvapení v podobě vítězství českého týmu už ale Norky nepřipustily, proti byly Lundenová s Alstadovou. V závěru se ještě blýskla úspěšným zákrokem proti norskému pokusu Skograndové ze sedmimetrového hodu Mullnerová, nakonec však Češky podlehly Norsku velmi solidním tříbrankovým rozdílem.

Mia Högdahl Hermansson (trenérka týmu Norska): „Hra byla z naší strany rychlejší než ve Zlíně. Potřebovali jsme zkoušet obranu 5:1, takže teď máme natrénované dva typy obran pro kvalifikaci a pro zápasy v Srbsku. Jinak hra byla více méně stejná. My jsme si tentokrát udržovali náskok, pak se Češky dotáhly na rozdíl dvou gólů a to bylo vzrušující – jak pro fanoušky, tak pro nás. Pro nás bylo nesmírně důležité sehrát tato dvě utkání. Náš tým se vyvíjí, vylepšuje a potřebujeme sehrávat hlavně obranu, některé hráčky spolu moc „nefungují“. Hledáme nejlepší sestavu. A toto pro nás byla důležitá, velmi důležitá příprava. Děkujeme za ni.“

Jan Bašný (trenér týmu České republiky): Po deseti minutách hry bylo strašně těžké dostat tento mladý tým zpět do zápasu. To, že se ty mladé hráčky, které tady máme, dokázaly vrátit do hry a v závěru hrát s Norkami o gól, to je na velikou pochvalu. S tímto obratem jsme opravdu spokojený. Tým, který jsme tady dnes měli, byl ještě oslabenější než ve středu. Tento dvojzápas nám dal do budoucna hrozně moc. Takovéto těžké zápasy se nehrají každý den. A hrát toto bez šesti hráček ze základního kádru s tímto výsledkem je úspěch a pro hráčky, které chybějící hráčky nahradily, je to neocenitelná zkušenost.“

Českou branku nejčastěji ohrožovala Alstadová...

... a Løkeová.

Foto A. Vejrostová

Česká republika – Norsko 22:25 (10:14)
Sestava a branky České republiky: Satrapová, Mullnerová – Knedlíková 1? Borovská 1, Keclíková, Chrenková 1, Salčáková 3, Růčková 3, Kutlvašrová 2, Vítková 1, Hrbková 5, Crhová 2, Selucká, Adámková, Matoušková 3, Janoušková
Nejlepší střelkyně Norska: Løke 7, Bredal 4, Alstad 4
Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0, vyloučení: 1 – 0, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 1400