23.10.2013 otevřeno: 2108 x

Češky na úvod kvalifikace o EURO 2014 smetly Portugalsko

Naprosto jasné vítězství uhrály dnes české házenkářky v úvodním utkání kvalifikace o postup na EURO 2014. Portugalkám nepovolily víc než dvacet branek a slavily jasné vítězství 35:20.

České reprezentantky vlétly do utkání proti Portugalkám opravdu s vervou a zaskočené jižanky se nestačily divit, když ve 12. minutě prohrávaly 10:1! Do jejich sítě sypaly střely Chrenková, Hrbková a Luzumová, domácí reprezentantky trestaly každou portugalskou chybu. I v dalších minutách působily Portugalky bezradně a dávaly tak před mosteckým publikem vyniknout českým kanonýrkám.

Od 20. minuty ale jakoby Češky ukonejšeny vysokým náskokem trochu polevily v ostražitosti a prostor dostaly Santiagová s Rodriguesovou. Portugalky nedovolily domácím házenkářkám, aby si před poločasem vytvořily dvojciferný náskok, manko udržovaly v osmi až devítibrankových rozměrech. I tak bylo ale poločasové vedení Češek 17:8 suverénní.

Chrenková byla nejlepší střelkyní českého týmu v utkání.

Foto Zdeněk Koza

Úvod druhé půle pak byl exhibicí českého týmu – výborná Raníková v bráně pěkně spolupracovala s Luzumovou. Ve 40. minutě to bylo 23:10! Domácí házenkářky dokázaly využívat i přesilových her. Deset minut před koncem vedly reprezentantky Česka už o patnáct tref a směřovaly k naprosto jasnému vítězství v utkání. Portugalky se sice jěště několikrát dokázaly proti Satrapové prosadit, stejný počet střel ale dostaly i Češky do portugalské branky, a tak utkání skončilo patnáctibrankovou výhrou českých reprezentantek.

Jan Bašný, trenér ČR: „Dobře jsme se na soupeřky připravili a podle toho to vypadalo na hřišti, takže konečný stav nás těší. V neděli ale hrajeme hodně těžký duel, a tak nás teď čeká další poctivá taktická příprava.“
Michaela Hrbková, autorka pěti branek:Jsme rády, že vstup do kvalifikace nám vyšel a potvrdily jsme roli favorita. Osobně se mi hrálo velice dobře, i když v reprezentačním dresu jsem vždy nervóznější než v tom interligovém.“

Joao Florencio, trenér Portugalska: „Z naší strany to byl hodně špatný zápas s příliš velkým množstvím ztrát míče. Navíc jsme narazili na kvalitního soupeře, který byl výrazně silnější i po fyzické stránce.“

Ana Seabra, hráčka Portuglaska: „Bylo to pro nás těžké, protože Češky jsou velice dobrý tým. Teď nás čeká navíc Černá Hora, takže vstup do kvalifikace máme hodně náročný.“

Česká republika – Portugalsko 35:20 (17:8)

Sestava a branky České republiky: Satrapová, Raníková – Knedlíková, Keclíková 1, Chrenková 6, Poznarová 2, Salčáková 3, Růčková 1, Kutlvašrová 2, Vítková, Hrbková 5, Martinková 4, Luzumová 5, Štěrbová, Crhová 3, Selucká 3
Nejlepší střelkyně Portugalska: Valente 4, Andrade 3
Sedmimetrové hody: 4/3 -2/2 , vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Florescu, Duta (ROU),