28.11.2013 otevřeno: 1692 x

Češky na úvod polského turnaje zvítězily nad Švýcarskem, zítra je čekají dva zápasy

České juniorské házenkářky mají za sebou první výhru na přípravném turnaji v Polsku. Švýcarsko jasně přehrály rozdílem deseti gólů.

České házenkářky dovolily juniorskému výběru Švýcarska držet krok jen v prvním poločase. V tom druhém už hru zcela ovládly a nakonec zvítězily 34:24. My vám průběh utkání zprostředkujeme komentářem trenéra Lubomíra Krejčíře: „Švýcarsko je, řekněme, taková ta druhá vlna týmů, které mohou zlobit. Dnes na tom ale byly Švýcarky podobně jako my, pár hráček je na akci s A týmem žen, takže z hlediska toho, že nám chybí klíčové hráčky, jsme tady na tom byli stejně. Soupeř v podstatě kladl odpor celý první poločas. Dělala nám problém osobní obrana na Elišku Jačkovou a měli jsme problémy v souhře v postupném útoku, což je logické v situaci, kdy jsou v týmu čtyři nováčci. Ale postupem času jsme se s tím vyrovnávali, vyšel nám nástup do druhé půle. Po dobré obraně jsme získávali balóny a z brejku ale i z postupného útoku jsme dávali poměrně dost branek, ze střední vzdálenosti se nám kupodivu začaly prosazovat spojky, ale až v situaci, kdy soupeř zatáhl obranu na 0:6. Z nováčků se prosadila a velice dobře zahrála Dominika Bullová, která hrála v podstatě v základní sestavě, protože s námi byla na nejvíce akcích, měla nejvíce zkušeností se spoluprací s Nygrýnovou a Jačkovou a chytla se své šance. Dávala góly ze střední vzdálenosti a předvedla i dost dobrých obranných zákroků. Ve druhé půli dostaly příležitost všechny nové hráčky a i ony se prosadily gólově. Jak Moravcová, tak Nechvástalová proskoky, dobrým herním pojetím i pronikáním na brankoviště se předvedla i Zimová. K těm klasickým relativně zkušeným hráčkám se nové hráčky přidaly úplně v pohodě,“ popisoval utkání spokojeně trenér Krejčíř.

Jačková už má v evropské házené své jméno a obrany soupeřů si ji dobře hlídají. Na snímku z prázdninového ME juniorek.

Zítra čeká české juniorky velmi náročný den. Dnes se měřily se Švýcarskem. Zítra je čeká polský „B“ tým a favorizovaný výběr Norska. „Zítra to bude dlouhé. Ráno B tým Polska, jsou to hráčky především dorostenky – ročníky 1996 a 1997. Chtěli bychom v tomto zápase za každou cenu vyhrát, abychom mohli s Polskem na domácí půdě a Norskem, které je tady v plné sestavě odehrát dva vyspělé zápasy. Ty by nám měly sloužit už jako součást přípravy na šampionát,“ konstatoval zkušený kouč. Atmosféra v týmu je po dnešním vítězství veselá. „Moc se nám zvedla nálada, protože samozřejmě nikdo nevěděl, jak se tato situace vyvine. Tohle ukázalo, že to jde,“ uzavřel Krejčíř.

Česká republika – Švýcarsko 34:24
Branky České republiky dle technického zápisu týmu: Jačková 5, Zimová 1, Slováková, Nygrýnová 3, Bullová 6, Vlková 1, Vlachová 3, Fryčáková 1, Šelaisová 4, Bělohoubková 4, Dufková 2, Nechvátalová 3, Moravcová 3. Spolehlivě chytala Kudláčková a svou příležitost dostala na patnáct minut i Zuzánková.