29.11.2013 otevřeno: 1428 x

Na úvod Kvik / AL Bank Cupu 2013 prohra se Španělkami

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného podlehly na úvod přípravného turnaje v Dánsku bronzovému celku z loňských olympijských her 29:31 (16:18).

JYSK Arena v Silkeborgu viděla na úvod Kvik/AL Bank Cupu souboj českých házenkářek se Španělkami, které byly v prvních minutách výrazně lepším celkem. Brzy si vypracovaly až šestibrankový náskok, který ale naše hráčky ještě před přestávkou mohly díky zlepšenému výkonu smazat. Koncovku první půle ale nezvládly, stejně jako koncovku celého zápasu. V ní nedokázaly ani v opakované přesilové hře vyrovnat nebo dokonce zvítězit, naopak soupeřkám dovolily navýšit konečný stav na 29:31 ve svůj prospěch. Český celek tak tentokrát neuspěl, ale i přes méně koncentrovaný vstup ukázal svou houževnatost a bez opor typu Raníkové nebo Vítkové dokázal olympijské medailistky hodně potrápit.

Bojovali jsme, ale nemohu být se zápasem spokojený, protože jsme takticky nezvládly ani jednu z koncovek poločasů a navíc nám utekl i vstup do utkání. Celý druhý poločas jsme se snažili dotáhnout se na Španělky, bohužel jsme k tomu nedokázali využít dvě přesilovky v řadě samotném závěru utkání. Čtyřminutovou výhodu jsme nakonec prohrály 1:2 a výsledkem je tak prohra o dvě branky."

Jan Bašný, trenér reprezentace ČR

Momentka z tréninku českých hráček na dánské půdě, jejímž autorem je technický vedoucí Petr Krob.

ČR – Španělsko 29:31 (16:18)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Müllnerová – Luzumová 6, Štěrbová 5, Keclíková a Kutlvašrová po 3, Chrenková, Knedlíková, Salčáková a Selucká po 2, Crhová, Černá, Hrbková a Poznarová po 1, Borovská a Růčková
Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Stenrand, Birch (DEN)

Reprezentace žen - Kvik AL / Bank Cup 2013 (Dánsko)