30.11.2013 otevřeno: 1496 x

Český prapor dnes pozvedly dorostenky

V prvním z dvojice přátelských utkání zvítězily v Břvích u Prahy svěřenkyně Jana Salače nad stejně starými Rakušankami v poměru 28:25 (16:14).

V reprezentačními zápasy ženských týmů nabité sobotě se mohly radovat alespoň české dorostenky, které na domácí půdě zdolaly Rakušanky. Při absenci stále se zraněním kolena laborující Markéty Jeřábkové se jako správná vůdkyně osvědčila Kamila Kordovská, která se prosadila hned jedenáctkrát. Svěřenkyním Jana Salače fungovala po většinu utkání obrana 1 – 2 – 3 a prostor dostaly i nově testované hráčky. „Byl jsem s jejich výkonem spokojený, ale například u pivotmanek chybělo brankové vyjádření. Celkově je ale opakuji, že jsem spokojený, jak s novickami, tak celým týmem. Máme rezervy, bylo tam příliš technických chyb, ale dnes to byl poctivě odbojovaný zápas, v němž jsme si připsali zasloužené vítězství,“ glosoval střetnutí Jan Salač. Češky se po vlažnějším úvodu ještě před přestávkou dotaly do vedení, které si udržovaly po celý druhý poločas. Odveta je na programu hned zítra dopoledne, opět ve sportovním areálu v Břvích.

Reprezentace ČR dorostenek
přátelská utkání s AUT
datum čas utkání místo výsledek
30. listopadu 2013 17.00 hod. ČR - Rakousko Břve 28:25 (16:14)
1. prosince 2013  10.30 hod. ČR - Rakousko Břve x

ČR – Rakousko 28:25 (16:14)
Sestava a branky ČR: Vašůlková, Neubergová, Smolová – Kordovská 11, Fryčáková Vendula a Hurychová po 3, Chlupová, Kolářová a Zachová po 2, Balážová, Dragounová, Galušková V., Kříčková a Polášková po 1, Kožuchová, Šůstková a Varmužová
Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Radová, Sovová (CZE), diváků: 50.