3.1.2014 otevřeno: 2513 x

Výhra nad domácími Maďary!

Česká reprezentace dnes večer zdolala na horké maďarské půdě domácí házenkáře. Maďarsko – ČR 28:29 (13:15)!

Čtvrtý celek z LOH v Londýně dnes nestačil na naši reprezentaci, která střelecky tažená spojkami Horákem a Jíchou zaskočila favorizované domácí! Kromě samotného úvodu Češi diktovali tón hry, už v prvním poločase se dostali až do pětibrankového vedení a opakovaně odrazilo nápor dotahujících Maďarů. „V první půli nám výtečně fungovala obrana, ze kterou předvedl další spolehlivý výkon Petr Štochl. Nejvíc mě těší, že jsme plnili po taktické stránce to, na čem jsme se snažili pracovat jak během podzimního týdenního soustředění, tak dnes dopoledne při tréninku,“ liboval si kouč Vladimír Haber.

Přestože naši hráči zahájili druhou půli dalším brankovým trhákem, domácí se nevzdávali snadno a ve 40. minutě po dlouhé době vyrovnali. Jenže naši hráči si cenný skalp silného soupeře a možného protivníka v nadstavbové fázi EURO 2014 nechtěli nechat vzít. V dramatické koncovce rozhodli o nejtěsnější výhře, která je o to cennější, že ji náš CZECH HANDBALL TEAM dosáhl na horké maďarské půdě. „Máme velkou radost z výsledku, ale především z předvedené hry. Dokázali jsme prostřídat téměř celou sestavu, do hry zasáhli všichni kromě Michala Kasala, takže jsme nešli za každou cenu za výhrou. Ale to ještě více umocňuje hodnotu dnešního výsledku,“ doplnil kouč Jaroslav Hudeček.

Svěřenci trenérské dvojici Haber – Hudeček nastoupí ke druhému zápasu turnaje zítra od 15.15 hod., kdy je čekají Poláci -ti dnes nestačili na Bělorusko (28:29).

Provident Cup 2014, výsledky 1. dne

Bělorusko – Polsko 29:28

Maďarsko – ČR 28:29 (13:15)
Sestava a branky ČR – Štochl, Mrkva – Horák 7, Jícha 5, Jurka 4, Bečvář a Mráz po 3, Hrstka a Sklenák po 2, Sobol, Stehlík a Vančo po 1, Babák, Kasal, Kubeš, Šindelář