11.1.2014 otevřeno: 2000 x

Dorostenci na úvod kvalifikace nezvládli souboj se Španělskem

Mladým českým reprezentantům se nevydařil vstup do kvalifikačního turnaje. Domácím Španělům podlehli 19:33 (10:15). Přečtěte si hodnocení trenéra Libora Hrabala.

První utkání na kvalifikačním turnaji o ME 2014 dorostencům nevyšlo. Španělský soupeř je převálcoval čtrnáctibrankovým rozdílem. Dnes se od půl paté odpoledne poměří s Litvou. O výsledku budeme informovat!

Komentář trenéra Libora Hrabala: "Sice jsme dali první gól, ale Španělé postupně získávali pevnější půdu pod nohama a postupně se dostávali do vedení. Velké množství technických chyb v zápase dovolilo Španělům jít do rychlých protiútoků a dávat jednoduché branky. Nedokázali jsme se jednoduše prosadit a na každou branku jsme se nadřeli, španělská obrana nás dostala pod tlak a my chybovali. Rychlost, dynamika a bojovnost byla hlavním atributem Španělů a tady jsme zaostávali. Ještě na začátku druhého poločasu svitla jiskřička naděje, kdy jsme se dostali na dostřel a snížili na tři branky. Ale oddychový čas trenéra Španělska opět nastartoval španělský tým a během několika minut bylo opět vedení Španělů daleko vyšší a postupně se zvyšoval až na konečných 33:19. Rozhodně jsme nepodali výkon, kterého jsme schopni, chyběla rozhodnost spojek, od kterých se odvíjí celková hra. Ale ani křídla a pivoti se nedokázali prosadit. Chyběla i větší bojovnost a agresivita."

Španělsko - Česká republika 33:19 (15:10)

Brankáři: Herajt - úspěšnost 27%, Pšenica - 25%, Hrdlička J.
Hráči: Šafránek 1, Mubenzem 1, Hlava 1, Zeman 3, Štohanzl 1, Tonar 4, Březina 0, Dolejší 0, Klaus 0, Kývala 2, Bičiště 4, Kašpárek 2, Dořičák 0