12.1.2014 otevřeno: 2020 x

Proti Litvě dorostenci vítězní, o postup se utkají s Ukrajinou

První krok k postupu čeští dorostenci udělali včerejším vítězstvím nad Litvou. Dnes je ale čeká nevypočitatelná Ukrajina. Přečtěte si komentář trenéra Hrabala.

Čeští dorostenci mají za sebou dvě ze tří utkání kvalifikačního turnaje o postup na ME. V prvním zápase podlehli Španělsku čtrnáctibrankovým rozdílem, v tom druhém si poradili s Litvou 33:30. Dnes, tj. v sobotu 12. ledna se od 16:30 utkají s nevypočitatelným týmem Ukrajiny. Ukrajinci jsou na tom před dnešním zápasem stejně jako český výběr – na svém kontě mají také jedno vítězství nad Litvou. Ovšem Španělsku podlehli výrazně vyšším rozdílem, než Češi, a tak naděje na vítězství našich borců určitě je!

Libor Hrabal, trenér týmu: „Zápas proti Litvě nebyl jednoduchý a trvalo nám dlouho, než jsme se našli. Úvodní desetiminutovka patřila našemu soupeři, také po nějakou dobu vedl. Asi v osmé minutě se nám zranil Jakub Tonar, což bylo citelným oslabením. Ale dokázali jsme se s tím vyrovnat, postupně jsme přebírali iniciativu a dostali se do vedení. Do poločasu tomu napomohlo několik parádních zákroků brankáře Filipa Herajta a schopnost našich spojek se prosadit. Díky šikovnosti Jiřího Dolejšího se nám podařilo získávat i sedmimetrové hody, které pak Martin Hlava 100% proměňoval. Do poločasu se nám podařilo soupeři utéct na čtyři branky rozdílu, což bylo určitě povzbudivé do druhého poločasu, ale ne rozhodující. Ve druhém poločase jsme si sice udržovali stále vedení, ale s přibývajícími minutami se náš náskok snižoval. Obrana nebyla důsledná, dostávali jsme jednoduché branky a v útoku byli nepřesní v zakončení. Důsledkem toho bylo dokonce vedení Litevců. Poté se ale opět rozehrál Jiří Dolejší, který se dokázal prosadit v útoku a dvěma zákroky nás také podržel brankář Jan Hrdlička, a tak jsme šli do tříbrankového vedení, které jsme uhájili až do konce a zvítězili. Tím jsme si uchovali i naději na postup na ME, o který se budeme muset poprat v posledním zápase kvalifikace s velice nepříjemnou Ukrajinou.“

Litva – Česká republika 30:33 (11:15)

Brankáři: Herajt - úspěšnost 46%, Pšenica - 0%, Hrdlička J. - 37%
Hráči: Šafránek 2, Mubenzem 0, Hlava 7/5, Zeman 0, Štohanzl 0, Tonar 2, Březina 2, Dolejší 7, Klaus 1, Kývala 5, Bičiště 1, Kašpárek 6, Dořičák 0