13.1.2014 otevřeno: 2705 x

Čeští dorostenci slavili prostup na ME!

Kvalifikační turnaj ukončili čeští dorostenci vítězně. Zvládli skvělý obrat v utkání s Ukrajinou a slavili skvělý postup!

Utkání proti Ukrajině se pro český reprezentační dorost dlouho nevyvíjel dobře. Mladíci ale zabojovali, utkání otočili a slavili postup na šampionát. A to zhruba v čase, kdy muži neúspěšně vzdorovali rakouskému výběru v Dánsku.

Libor Hrabal, trenér týmu: „Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, hráči byli zakřiknutí a měli strach ze zodpovědnosti. V útoku jsme kazili a proti vysunuté obraně se nedokázali prosadit tak, jak jsme si řekli před zápasem. Zakřiknutý výkon v obraně neměl šťávu a ani naši tři brankáři, kteří se prostřídali, měli zákroků velmi poskromnu. Snad jen v závěru prvního poločasu jsme se probrali a alespoň na sedmibrankovou ztrátu a do kabin jsme odcházeli za nepříznivého stavu 10:15 pro Ukrajinu. O poločase v kabině se zahřmělo a byl nutný zvýšený hlas. Díky bohu to pomohlo a hráči se probudili. Postupně jsme se více prosazovali proti ukrajinské obraně, ale spousta našich šancí zůstala ještě neproměněných, a tak si Ukrajina držela neustále tří brankový odstup. Ale my bojovali dále, dřeli v obraně a pokusili se o dvě osobky, které přinesly postupně své ovoce. Ale rozhodla až závěrečná desetiminutovka, kdy se několika zákroky zaskvěl brankář Herajt a my jsme měli více sil. Naše obrana nedovolovala soupeři jednoduché branky a po kombinační hře v útoku jsme se dokázali prosadit. Zápas jsme otočili a nakonec jasně zvítězili 30:23. Klukům patří opravdu poděkování za bojovnost a přesvědčení, že i špatně rozehraný zápas se dá vyhrát.“

Česká republika – Ukrajina 30:23 (10:15)

Brankáři: Herajt - úspěšnost 50%, Pšenica - 37%, Hrdlička J. - 13%
Hráči: Šafránek 0, Mubenzem 1, Hlava 2, Zeman 0, Štohanzl 0, Tonar 0, Březina 8, Dolejší 7, Klaus 0, Kývala 0, Bičiště 3, Kašpárek 3, Dořičák 6

Gratulujeme celému týmu a děkujeme za výbornou reprezentaci!

Tabulka skupiny 4  z.  v.  r.  p.  skóre b.
1. Španělsko 3 3 0 0 101:51 6
2. Česká republika 3 2 0 1 82:86 4
3. Ukrajina 3 1 0 2 72:97 2
4. Litva 3 0 0 3 75:96 0