24.2.2014 otevřeno: 1946 x

Bašný s tréninkovým zápasem spokojený

Tréninkový zápas české reprezentace házenkářek přinesl v pražském Edenu pohlednou házenou a desetibrankovou výhru národního týmu nad v hale domácí Slavií.

První z dvojice tréninkových utkání házenkářské reprezentace žen dnes večer proběhl v Praze před zraky přibližně stovky fanoušků házené. Trenér Bašný pravidelně rotoval okleštěnou sestavou, která byla v  případě dnešního zápasu oslabena o hráčky Slavie (Keclíková, Satrapová, Kutlvašrová a Selucká – Knedlíková pro zranění do hry nenastoupila). Pražský klub si na určité pasáže vypomáhal také službami své odchovankyně Martiny Crhové (v současnosti působící v švédském Kristianstadtu), jinak zápas pojal jako generálku na středeční duel s Jindřichovým Hradcem a především víkendové střetnutí čtvrtfinále Challenge Cupu na půdě francouzského Issy Paris. Bašný se musel rovněž obejít bez Michaely Borovské, která v průběhu dne opustila přípravný kemp kvůli nachlazení a odjela do domovského Mostu.

Alespoň neoficiální zápasový křest si v seniorském reprezentačním dresu zažila pivotmanka Zory Olomouc Lucie Severová, která od prvních minut nastoupila na středu obrany po boku zkušené Petry Vítkové. „Variant jsme zkoušeli více, sestava byla hodně lepená, ale o to více se musí chtít hráčky, co dostanou šanci, vytáhnout a ukázat maximum. Od zkoušení a testování tato klání jsou, na výsledku v nich příliš nezáleží, byl to kvalitní herní trénink. Ještě nás čeká jeden a krom toho další dvě tréninkové jednotky,“ poznamenal Jan Bašný k dnešnímu zápasu a zbytku kempu.  CZECH HANDBALL TEAM nastoupil v sestavě: Müllnerová – Janoušková, Hrbková, Kubáčková (první poločas, druhý Slavie), Marčíková, Růčková, Martinková, Severová, Vítková, Chrenková, Salčáková, Adámková a Crhová (druhý poločas), v průběhu poločasu si vypracoval až pětibrankový náskok, který po přestávce navyšoval a nakonec zvítězil 33:23.