2.8.2009 otevřeno: 751 x

Přípravný zápas juniorů v Egyptě: prohra s domácím celkem

Dva přípravné zápasy mají na programu junioři během týdne před MS v Egyptě. V Káhiře se dnes utkali s domácím týmem, zítra poměří síly s Libyí.

Egypt – Česko 31:29 (17:13)

Naši házenkáři se podruhé během dvou týdnů utkali s egyptským celkem a ani tentokrát na tohoto velmi kvalitního soupeře nestačili. Dnes prohráli rozdílem dvou branek po poločase 13:17. Český celek se již od počátku potýkal se slabší střeleckou úspěšností, k tomu se opět přidaly technické chyby a v průběhu prvního poločasu soupeř vedl povětšinou 2-3brankovým rozdílem. Střelecká nemohoucnost pokračovala i ve druhé půli, kdy jsme z prvních deseti útoků nebyli ani jednou úspěšní. Toho naštěstí soupeř nedokázal využít díky výbornému výkonu brankáře Bavlnky v této fázi utkání. V průběhu druhého poločasu pak Egypt dokázal odskočit na šestibrankový rozdíl, ale změna obrany na systém 0:6 a později osobní obrana na nejlepšího hráče soupeře slavila úspěch. Nakonec jsme soupeři podlehli o dvě branky, i když jsme měli možnost zápas dokonce srovnat nebo otočit. V tom nám ale zabránilo neproměnění vyložených šancí a další technické chyby v závěru zápasu.

Komentář Jaroslava Hudečka: „Do utkání jsme nastoupili prakticky již se základní sestavou, která by se měla objevit i v prvním zápase na MS. V průběhu zápasu jsme střídali tři druhy obran, abychom si tak vyzkoušeli různé taktické varianty hry proti našemu prvnímu soupeři z Běloruska. Náš výkon bohužel dnes nebyl takový, jaký bych si představoval. Hráči jako by se podvědomně šetřili a nehráli s takovou agresivitou, jakou po nich vyžadujeme. I přes domluvu v poločase ale nedošlo ke zlepšení. Egypt vyhrál zaslouženě a věříme, že tato porážka opět probudí naše hráče. Znovu si musí uvědomit, že hrát se musí po celých šedesát minut a ne pouze třetinu, jak tomu bylo dnes. V dnešním zápase se nám dařilo dostávat se do rychlých útoků, kterých jsme měli celkem devatenáct. Bohužel jen devět z nich skončilo brankou, což znamená pouhých 49% úspěšnosti v této činnosti. Dalším problémem byly technické chyby, na naší straně jich bylo patnáct, u soupeře pouhých šest. V dnešním zápase dostali příležitost všichni hráči a nám se krystalizuje základní sestava pro šampionát.

Chceme-li na této úrovni obstát, musíme do prvního zápasu odstranit zbytečné chyby, které nás mohou stát případné vítězství. Zítra večer hrajeme poslední přípravný zápas s Libyí. Tu jsme dnes měli příležitost krátce vidět a nečeká nás opět nic jednoduchého. Jsou to další dva výborné testy a příprava na šampionát. V posledním zápase s Libyí už příliš experimentovat nebudeme a půjdeme za vítězstvím."

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 6/1, Polášek 5/1, Mika 3, Sliwka 2, Číp, Třeštík, Krupa 2, Bečvář 2, Brykner 2, Kotrč 3, Diviš 3, Hubáček, Šíra 1, Kavka

Vyloučení: 2 - 4 (+ČK za 3 x 2´), sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1