2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.3.2014 otevřeno: 1436 x

Kvalifikace o EURO 2014 vyvrcholí pro Češky v červnu

Přestože se české házenkářky plně soustředí na nedělní duel v Černé Hoře, včerejší výsledky v jejich kvalifikační skupině rozhodly, že o postupu na vrcholnou akci roku 2014 rozhodne až červnová fáze kvalifikace.


Včerejší bojovný výkon před výborným mosteckým publikem Češkám opět nepřinesl bodový zisk v klání s týmem nejvyšší světové úrovně. Po úctyhodném návratu do zápasu proti úřadujícím mistryním Evropy nakonec podlehly Černé Hoře o jedinou branku a s ohledem na výhru Polska v Portugalsku je už nyní jasné, že na rozdíl od kvalifikace o EURO 2012 rozhodne o úspěchu českého úsilí v kvalifikaci až její závěrečná červnová fáze. Český celek bude mít bez ohledu na výsledky svých zápasů v Černé Hoře a Portugalsku vše ve svých rukách v červnovém zápase proti Polsku. Polky včera udolaly v portugalském městě Maia domácí tým o sedm branek a naplnily papírové předpoklady, podle kterých se čtvrtý celek z MS 2013 dostane do hry o postup na EURO 2014.

 

 

Jovanka Radičevičová důrazným zákrokem komplikuje střeleckou pozici české opoře Ivetě Luzumové. Foto: A. Wipf.

 


Jediným týmem, který si z „české“ skupiny může zajistit účast na EURO 2014 jsou Černohorky. Český celek udělá bezpochyby v neděli v černohorském Bílem Poli maximum, aby odvrátil oslavy včerejšího zvláště nepříjemného soupeře, Černohorky si ale věří a úspěchu nepochybují. „Když se naladíme na tu správnou notu, porazíme každý tým na světě. Trošku nám někdy vázne souhra, protože oproti minulosti jsme už více rozprchlé po Evropě a nehrajeme všechny v jednom klubu, ale cítím z našeho týmu stále velkou vnitřní sílu. Díky ní jsme zvládli koncovku včerejšího zápasu a vím, že v neděli budeme slavit," sdělila před dnešním odletem z ČR Jovanka Radičevič.

 

 

Červnový závěrečný duel kvalifikace o EURO 2014 sehrají české házenkářky proti Polsku 14. června v Brně. Více informací ZDE