2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.3.2014 otevřeno: 1630 x

Vyrovnané utkání v Černé Hoře rozhodla poslední desetiminutovka

České házenkářky mocně potrápily mistrovský házenkářsky výběr Černé Hory. V pekelné atmosféře haly v Bijelom Polju sehrály maximálně vyrovnané utkání, které nakonec těsným tříbrankovým rozdílem vyhrály domácí Černohorky. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

 

Nástup do zápasu vyšel lépe celku domácích Černohorek, které se rychle ujaly tříbrankového vedení 6:3. České reprezentantky ale držela na dostřel Kutlvašrová a dobrými zákroky Müllnerová. V 10. minutě dostaly Češky šanci korigovat ztrátu při přesilové hře, ovšem až v samotném závěru dvouminutovky v početní převaze skórovala Knedlíková a stáhla manko na 5:6. Jovanovičová s Radičevičovou ale Černohorkám držely náskok (8:6). Vyrovnat se podařilo po dělovce Martinkové nakonec ze sedmičky Luzumové, Černohorky hodně chybovaly a Češky držely krok. Od 20. minuty ale domácí hráčky přitvrdily obranu a Češky se začaly hůře prosazovat. Ani tak se ale házenkářky z Balkánu nedokázaly vzdálit od českých hráček na víc než dvě branky rozdílu. V samotném závěru poločasu mohly Češky dokonce vyrovnat na 12:12, ovšem střelecký pokus Kutlvašrové byl nedůrazný, naštěstí skvělým zákrokem družstvo podržela proti černohorskému brejku Müllnerová a do kabin se šlo za stavu 12:11.

 

FOTOGALERIE ZDE

 

České házenkářky proti Černohorkám bojovaly s obrovským nasazením a vysloužily si pochvalu nejen trenéra Bašného.

Foto Alex Wipf


Začátek druhého poločasu se pro změnu vydařil českým házenkářkám. Přesto, že byl úvod druhé půle poznamenán dvěma výbuchy pyrotechniky v hale, paradoxně to uškodilo domácím. Ve 34. minutě po dvou úspěšných střelách a sedmičce bylo jenom vyrovnáno, ale český výběr šel dokonce do dvoubrankového vedení (13:15). V odstupu Češky opět držela důležitou trefou Martinková. Ovšem bohužel ne na dlouho. Celkem čtyři minuty hrály české házenkářky v oslabení a toho domácí hráčky využily k vyrovnání na 17:17. A jen co dvě vyloučení skončila, přišlo třetí a s ním i opětovné vedení Černé Hory. Na začátku poslední desetiminutovky se pak Češky, které se zvládly držet na vyrovnaném stavu, dostaly pod tlak. V 50. minutě to bylo 22:19. Nadějně se jevil i brejk Knedlíkové, kterým mohla česká křídelnice upravit na 22:21, ovšem zkušená brankářka Černé Hory Barjaktarovicová byla proti. Vítězství se snažila pojistit domácím dvě minuty před koncem svou šestou brankou Bulatovičová (24:21). Šterbová odpověděla, ovšem stále měly Češky před sebou úkol stáhnout dvoubrankové manko. Konečné vítězství zpečetila Černohorkám Kneževičová. Kutlvašrová i další kanonýrky ještě bojovaly, ovšem vyhecovaná domácí brankářka se proměnila v neprůstřelnou zeď.

 

Atmosféra byla jako vždy na Balkáně pekelná. Došlo i na opakované výbuchy pyrotechniky v hale.

Foto Alex WIpf


Češky odešly z palubovky se vztyčenou hlavou. Podaly výborný výkon, ovšem na body nedosáhly. Zatímco Černohorky tak už mají postup jistý, české házenkářky ještě budou muset v červnu zabojovat. Pomoci českému výběru mohou i Černohorky, které musí předvést proti Polkám dobrý výkon a neodevzdat zápas pod vidinou jistého postupu.

 

Jan Bašný: „Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas, kvalitnější než v Mostě. V posledních pěti minutách nám asi chyběly síly. Z taktického hlediska by bylo určitě lepší, kdybychom vedli o dvě branky deset minut před koncem a ne v páté minutě druhého poločasu. Myslím si, ale že si holky zaslouží absolutorium. Sehrát s takovým týmem vyrovnaný zápas do poslední minuty a donutit ho k absolutní snaze vyhrát a hrát do poslední minuty, to, myslím, bylo výborné. Hráli jsme venku, holky to zvládly, byly schopné to psychicky ustát, bohužel nám asi na konci chyběly nějaké fyzické síly.“

 

 

Černá Hora – Česká republika 25:22 (12:11)
Sedmimetrové hody: 2/3 – 4/4, vyloučení: 2 – 3
Nejlepší střelkyně Černé Hory: Bulatovič 6, Kneževič 4, Pavicevič 3, Radicevič 3
Střelkyně České republiky: Luzumová 9, Martínková 3, Kutlvašrová 3, Chrenková 2, Knedlíková 2, Vítková 1, Hrbková 1, Štěrbová 1

 

 

Aktuální výběr české reprezentace na palubovce v Černé Hoře.

Foto Alex Wipf

 

Světelné podmínky v hale nebyly ideální. Ostré slunce občas komplikovalo situaci hráčkám obou stran. Na fotce při sedmimetrovém hodu Iveta Luzumová.

Foto Alex Wipf

 

České házenkářky přijeli do Černé Hory podpořit fanoušci ze Žeravic.

Foto Alex Wipf