2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.3.2014 otevřeno: 1506 x

Dorostenky v Břvích opět vítězně

Nejmladší česká reprezentace házenkářek si i ve výrazně pozměněné sestavě o víkendu opakovaně poradila se Švýcarkami. Trenér Salač přesto spokojen jen částečně.


Přestože jeho svěřenkyně o víkendu opět vítězily a v tréninku předvedly dobré nasazení, trenér české dorostenecké reprezentace Jan Salač nebyl s uplynulými dny strávenými na kempu v Břvích u Prahy stoprocentně spokojený. Důvodem nebyla ani absence tradičních článků základní sestavy jako zraněných Neubergové, Kříčkové, Poláškové nebo spojek Kordovské s Jeřábkovou, které se s juniorkou v Olomouci připravovaly na kvalifikaci o MS 2015. Důvodem k lehké nespokojenosti byla pro Jana Salače disciplína v útočné fázi. „Nasazení všech hráček bylo dobré po celý průběh akce. Dvakrát jsme zvítězili, spokojen jsem s obranou, která v sobotu i v neděli předčila náš útok a právě útočná fáze byla kamenem úrazu. Máme pasáže, kdy neplníme taktické pokyny, vázne nám pak souhra, nedokážeme si připravit kvalitní střeleckou pozici. Víme z loňských vrcholných akcí, že nás mohou takové hluché pasáže stát mnohem lepší umístění, musíme se jich vyvarovat, lépe se takticky připravit a na hřišti plnit pokyny,“ upřesňuje Jana Salač.

 

 

Švýcarské dorostenky v Břvích bojovaly, ale na naše dorostenky nestačily. Svěřenkyně Jana Salače je přehrály
v obou zápasech při celkovém skóre 69:47. Foto: D. Homola.

 

 

České dorostenky v sobotu i neděli dovedla k výhře dobrá defenzíva, paradoxně v každém ze zápasů vedl k úspěchu jiný obranný systém. Zatímco v sobotu přišel zlom ve vývoji utkání směrem k jasné české dominanci změnou obrany z vysunuté 1 – 2 – 3 na zasunutou 0 - 6, včera se osvědčila v průběhu zápasu změna zasunutého systému na ten vysunutý, ve kterém Češky získávaly míče a brankami z rychlých útoků rozhodly o své výhře. „Naše obrana se mi líbila, důležité zákroky přidala také na mezinárodní scéně debutující brankářka Hana Mučková. Ale pochválit chci všechny hráčky za už zmíněné nasazení. Opakuji, že posunout se musíme ve schopnosti plnit taktické pokyny a také zapracovat na s tím spojené disciplíně v útoku,“ uzavírá Jan Salač.

 

 

 

Pro oba týmy bude vrcholem letního období European Open v Göteborgu. Na otevřeném evropském šampionátu hráček do 18 let čeká na český výběr skupina s domácími Švédkami, Nizozemskem a Finskem, Švýcarky se střetnou s Ruskem, Polskem a Francií.

 

 

Dorostenky ČR výsledky 29. – 30. 3. 2014, Břve u Prahy
 

ČR - Švýcarsko 36:22 (17:10)
Sestava a branky ČR: Andrýsková a Zachová po 5, Fryčáková V., Šustková a Zimová po 4, Chlupová, Kolářová a Pešková po 3, Galušková 2, Gärtnerová, Hurychová a Kožuchová po 1

 

ČR – Švýcarsko 33:25
Branky ČR: Kožuchová 9, Chlupová 5, Galušková a Gärtnerová po 4, Zimová 3, Pešková, Šustková a Zachová po 2, Andrýsková a Kolářová 1