2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.3.2014 otevřeno: 1208 x

Češky hájí postupovou příčku. Také s podporou ministra!

České házenkářky po druhé fázi kvalifikace opustily vedoucí příčku kvalifikační skupiny, ale uhájily průběžné druhé postupové místo. Jejich boj s Černou Horou v Mostě sledoval také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, který věří v konečný úspěch kvalifikační mise o EURO 2014.

 

Podruhé v krátké době sehrály české házenkářky dramatický duel s Černohorkami, úřadujícími mistryněmi Evropy. Ani v jednom nedosáhly na body, v obou však přesvědčily, že výkonnostní posun v posledních sezónách je zařadil mezi týmy schopné konkurovat i těm nejlepším družstvům světa. Jejich výkon v prvním zápase sledoval a také ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Marcel Chládek, který navštívil mosteckou sportovní halu. „Byl to velice dobrý zápas a těší mě, že je česká ženská házená momentálně na velmi vysoké úrovni,“ pochvaloval si ministr, který z rukou prezidenta ČSH Aleše Pospíšila obdržel dar od reprezentační týmu - všemi hráčkami podepsaný míč.

 

Prezident ČSH Aleš Pospíšil (vlevo) předává dar reprezentačního týmu žen ministru Marcelu Chládkovi. V pozadí poradce ministra Josef Tancoš. Most, 26. března 2014. Foto: M. Vysloužilová

 


Černá Hora si díky dosavadní stoprocentní bilanci zajistila s předstihem možnost obhajoby evropského titulu na EURO 2014, o druhém postupovém místě z „české“ skupiny svedou přímý souboj 14. června v Brně naše hráčky s Polkami. Tento duel bude primárně klíčový bez ohledu na výsledky předchozích červnových zápasů Portugalsko – Česko a Polsko – Černá Hora. „Naše házenkářky budou mít moji plnou podporu a věřím, že kvalifikaci nakonec dovedou k úspěšnému konci,“ věří v úspěšný finiš kvalifikace v podání českého výběru ministr Chládek.
 

 

 

 

W EURO 2014 - Aktuální tabulka "české" kvalifikační skupiny
  tým z v r p skóre body
1. MNE 4 4 0 0 103:90 8
2. CZE 4 2 0 2 102:88 4
3. POL 4 2 0 2 93:85 4
4. POR 4 0 0 4 82:117 0

 

 

 

Prodej vstupenek na zápas Česko - Polsko, který bude platit i na zápas mužské reprezentace Česko - Srbsko bude zahájen na konci měsíce dubna skrze síť Ticketstream.