2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.4.2014 otevřeno: 1327 x

Juniorky mají za sebou poslední test

Českou juniorskou reprezentaci čeká o „velikonočním“ víkendu domácí kvalifikační turnaj o postup na MS 2015. Víkendové generálky se Švýcarkami zvládly a stejně jako o kategorii mladší hráčky si připsaly dvě výhry.


Po roce budou mít svěřenkyně Lubomíra Krejčíře opět výhodu domácího prostředí v kvalifikačním turnaji o postup na vrcholnou akci sezóny, tentokrát MS 2015, které bude hostit Chorvatsko. Od 18. do 20 dubna se v Olomouci představí týmy Norska, Turecka a Izraele, které se českými hráčkami utkají o dvě postupová místa na šampionát. Generálkou byly pro české juniorky zápasy se Švýcarkami, které v sobotu i neděli zdolaly, ale trenér Krejčíř nemá s ohledem na zdravotní stav hráček důvod k přílišné radosti. „Zranění nám komplikují situaci to je bez debat. Těší mě ale, že jsme zápasy zvládli, i přesto, že nám chyběla tři křídla pro lehčí zranění a navíc dvě tvůrčí střední spojky,“ přibližuje Lubomír Krejčíř a naráží především na zdravotní stav středních spojek Jačkové s Kamenářovou. „Budeme si přát, abychom měli alespoň jednu z nich k dispozici na kvalifikaci, Švýcarky jsme přetlačili, ale chyběla nám Eliščina i Denisina invence a kreativita,“ doplňuje zkušený trenér.

 

 

 


Obě víkendová střetnutí měla podobný průběh. Švýcarky si v prvních poločasech udržovaly drobný náskok, ale v druhé půli podlehly českému tlaku. Brankově v sobotu i v neděli CZECH HANDBALL TEAM táhly tradiční střelkyně Veronika Malá a po zranění se vracející Tereza Pokorná, která proměnila devět z deseti sedmimetrových hodů. Dařilo se i "dorostence" Kamile Kordovské, která se v letošní sezóně etablovala v seniorském týmu Slavie Praha a přes svůj útlý věk se díky pohárovým zkušenostem zařadila mezi nejzkušenější hráčky juniorské reprezentace. „Podržela nás i gólmanka Kudláčková a poděkovat musím celému týmu, že ukázal hlad po výhře. Ta vítězství jsou cenná z psychického hlediska, protože naše oslabení nebylo zanedbatelné. Vůli po úspěchu a bojovnost budeme v kvalifikaci hodně potřebovat,“ uzavírá Lubomír Krečíř.
 

 

Juniorky ČR výsledky 29. – 30. 3. 2014, Olomouc

 

ČR - Švýcarsko 26:23 (14:14)
Sestava a branky ČR: Šíbrová, Kudláčková - Kolomazníková, Jeřábková 1, Dufková 2, Sekulová 2, Vysloužilová 1, Vlková 1, Slováková 1, Nechvátalová, Zuzánková, Nygrýnová 1, Pokorná 8, Kordovská 2, Malá 7

 

ČR - Švýcarsko 27:25 (13:15)
Sestava a branky ČR: Šíbrová, Kudláčková - Kolomazníková 1, Jeřábková 2, Dufková 3, Sekulová, Vysloužilová 1, Vlková 1, Slováková 1, Nechvátalová, Zuzánková, Nygrýnová 1, Pokorná 7, Kordovská 4, Malá 6