4.4.2014 otevřeno: 2020 x

Češi v Polsku na úvod turnaje podlehli Rusku

Bez Jíchy a dalších reprezentačních opor podlehli ve svém úvodním představení na turnaji v Polsku čeští reprezentanti Rusku 19:22. Tým s řadou nováčků ale podal výkon, který si zasloužil i slova chvály z úst trenéra Habera.

Turnaj čtyř zemí zahájili házenkáři České republiky prohrou. V prvním utkání se utkali s výběrem Ruska. Český tým oslabený o řadu stabilních členů reprezentačního kádru nakonec do Polska odcestoval i bez kapitána Filipa Jíchy a ruský tým měl nad českými reprezentanty od úvodních minut navrch. Hned v úvodu se Sborná ujala dvoubrankového vedení a ještě před koncem prvního poločasu se česká ztráta zvýšila na pět tref. Start do druhého poločasu se pak Čechům rovněž nevydařil, když záhy prohrávali 11:17. Češi pak zlepšili obranu a manko stáhli až na dvou brankový rozdíl, víc ale nebylo v jejich silách a soupeři podlehli 19:22.

Rusové drželi vedení na své straně po celé utkání. Český tým plný nováčků ale podal dobrý výkon.

Trenér Haber přesto nebyl s předvedeným výkonem nespokojen. „Uhráli jsme solidní výsledek. Rusové jsou silný tým. My jsme hráli s řadou nováčků. Máme velké problémy se sestavou, řadu zraněných hráčů. Takže výsledke není špatný. Škoda, že jsme udělali řadu zbytečných technických chyb, které nás připravily o lepší výsledek. Byla na některých hráčích znát nervozita. Přece jen to bylo jejich první mezistátní utkání. Ale věřím, že budou na sobě dál pracovat a vybojují si své místo v reprezentaci. Věřím, že budeme dobře pokračovat i v tomto turnaji. Nejen herně, ale i výsledkově, protože pro sebevědomí hráčů je důležité vyhrávat,“ zdůraznil Haber závěrem svého hodnocení.

V druhém utkání dnešního dne porazili domácí Poláci výběr Slovenska 31:24 (15:12)

ČR - Rusko 19:22 (9:13)
Sestava a branky České republiky: Mrkva, Štochl – Hrstka 4, Bečvář 5, Jurka, Kubeš, Motl 1, Stržínek 1, Škvařil 2, Petrovský, Stehlík 1, Linhart 2, Sklenák, Hanisch 1, Šindelar, Konšel 2, Vinkelhofer